اچ پی ال و اصول سوراخ کاری
سوراخکاری در نصب نمای hpl بسیار مهم است

اچ پی ال و اصول سوراخ کاری

اچ پی ال یکی از بهترین گزینه ها برای نمای ساختمان محسوب می شود. نمای hpl امروزه از پرطرفدار ترین نما ها شناخته شده و اچ پی ال نما در بسیاری از ساختمان های شیک و مدرن به کار گرفته می شود. اما یکی از اصولی که در هنگام نصب این نوع پانل ها باید به آن دقت کرد، اصول سوراخکاری hpl است که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
اچ پی ال و نگهداری ان در نما
تمیزکاری نمای hpl کار ساده ای است

اچ پی ال و نگهداری ان در نما

اچ پی ال به عنوان یکی از محبوب ترین انواع نمای ساختمان شناخته می شود. تعمیر و همچنین تمیزکاری نمای hpl نکاتی دارد که در صورتی که افراد نیاز دارند طول عمر نمای ساختمان خود را افزایش دهند ، ملزم به رعایت این نکات می باشند. نکاتی ساده اما کاربردی که می تواند به نگهداری hpl نما کمک کند.
اچ پی ال و شرایط حمل و نگهداری
نگهداری و حمل و نقل hpl نکات بخصوصی دارد

اچ پی ال و شرایط حمل و نگهداری

با توجه به گسترش استفاده از نمای hpl در نمای ساختمان، دانستن نکات مربوط به این نوع نما بسیار حائز اهمیت است. یکی از نکات مهم در مورد نمای اچ پی ال ، دستورالعمل حمل و جا به جایی آن است. همچنین نگهداری این نوع از نمای ساختمان باید به گونه ای باشد که از هیچ نظر دچار آسیب نشود
اچ پی ال و کانال هوا
ایجاد کانال در پشت پانل HPL بسیار تاثیر گذار است

اچ پی ال و کانال هوا

استفاده از hpl در نمای ساختمان رو به گسترش است. این نوع نما به علت سهولت نصب ، ضد باران بودن و بسیاری از ویژگی های دیگر هم اکنون از محبوب ترین نماهای ساختمان است. یکی از نکات مهم در هنگام نصب پانل hpl ، ایجاد کانال گردش هوا در پشت پانل اچ پی ال است. استفاده از این ترفند مزایای بسیار زیادی دارد.
اچ پی ال و نکات خرید
خرید اچ پی ال نمای ساختمان نیازمند دقت فراوان است

اچ پی ال و نکات خرید

یکی از نکات بسیار مهم در مورد HPL انتخاب از بین انواع برند های موجود در بازار است. تنوع برند ها و همچنین تنوع رنگ و مدل این متریال برای نمای ساختمان آنچنان زیاد است که حتی برخی از نماکاران حرفه ای نیز در انتخاب دچار مشکل می شوند.فارق از برند و رنگ و مدل اچ پی ال نما ، باید به نکاتی در هنگام خرید دقت کرد تا خریدی مطمئن صورت پذیرد.
نقش ضخامت HPL در انتخاب آن
ضخامت hpl در خرید آن بسیار اهمیت دارد

نقش ضخامت HPL در انتخاب آن

هنگام خرید hpl باید دقت بسیار زیادی به خرج داده شود. رنگ و لعاب اچ پی ال ها آنقدر زیاد است که بسیاری از افراد در هنگام انتخاب چشم را بر نکات فنی آن می بندند. ضخامت اچ پی ال و همچنین طول و عرض آن باید قبل از خرید طبق استاندارد های جهانی بررسی شده و انتخاب گردد..
HPL محصولی پر طرفدار
نمای HPL در جهان به عنوان نمای ضد آب شناخته می شود

HPL محصولی پر طرفدار

نمای HPL که در جهان به عنوان یک نمای ضد آب شناخته می شود ویژگی های خاص و منحصر به فردی دارد که باعث ترغیب ساختمان سازان به استفاده از این نوع نما می شود. این نا به صورت خشک یعنی بدون ملات نصب می گردد و مهمترین ویژگی آن مقاومت در برابر باران و رطوبت است.
اچ پی ال (HPL) چیست؟
اچ پی ال (HPL)

اچ پی ال (HPL) چیست؟

اچ پی ال (HPL) مخفف High Pressure Laminate به معنای ورق های لمینیت فشرده شده تحت فشار بالا می باشد. این ورق ها که با نام فرمیکا نیز شناخته می شوند از لایه های مختلف کاغذ کرافت تشکیل شده اند. در فرآیند تولید این ورق ها لایه های مختلف کاغذ کرافت به همراه روکش نهایی ورق به رزین های ترموست آغشته شده
تمیز کردن گرافیکی ( رنگ اسپری )
تمیز کردن گرافیکی ( رنگ اسپری )

تمیز کردن گرافیکی ( رنگ اسپری )

تمیز کردن گرافیکی ( رنگ اسپری )
پنل های HPL  طرح چوب
بررسی نمای HPL

پنل های HPL طرح چوب

اندازه این درزها بستگی به ابعاد پنل های مورد نصب و طراحی نما دارد به عنوان مثال، برای پنل ها یی که اندازه آنها 2440 و 1220 میلیمتر است این فواصل می بایست حداقل 6 میلیمتر باشد اگر پیشنهاد شرکت سازنده این است که حتی المقدور فاصلۀ بین پانل ها 10میلیمتر در نظر گرفته شود ضمناً توصیه می شود که از بکارگیری چسب یا هرنوع درزگیر برای پر کردن درزها جهت آب بندی خود داری شود چرا که باعث جمع شدن جرم و گرد و غبار در گوشه ها و اطراف لبه پنل ها می گردد.
۲