نمای ساختمان و ترمووود
چوب ترمووود در حالت کلی به 2 دسته نرم چوب Softwood و سخت چوب Hardwood تقسیم می گردد.

نمای ساختمان و ترمووود

درختان کاج فنلاند از بهترین انواع چوبهای کاج در جهان هستند؛ زیرا شرایط اقلیمی خاص منطقه نیمه قطبی فنلاند به گونه ای است که زمستانهای بلند و تابستانهای کوتاه دارد و درختان تنها 2 ماه از سال فرصت رشد دارند؛ رطوبت خاک بسیار بالاست و در تابستانها شرایط ایده آلی برای یک جنگل قطبی وجود دارد.
چوب ترمووود و انواع
هنگامیکه چوب ترموود درنمای چوبی ساختمان بکار میرود جنبه پوشش سطح را دارد

چوب ترمووود و انواع

چوب ترموود مناسب برای نما می تواند از 16 میلی متر شروع شود ولی به نظر می رسد ضخامت 19 میلی متر ضخامت مناسبی برای نما باشد البته باید توجه داشت این ضخامت ها برای گونه های نرم چوب یاSoft wood بکار می رود و ممکن است در گونه سخت چوب یا پهن برگ Hardwoodبتوان از ضخامت های دیگری نیز بهره برد.
انتخاب چوب ترمووود
در شرایط آب و هوایی مرطوب رطوبت‌پذیری ترمووود تا 40 درصد پایین‌تر از چوب‌های معمولی است

انتخاب چوب ترمووود

رنگ‌کاری سطوح نماهای چوبی ترمووود به علت تغییر شکل کم‌تر ترمووود و مقاومت بیش‌تر آن در برابر پوسیدگی و فرسایش محیطی دوام بیش‌تری دارد و فواصل رنگ‌کاری مجدد نماهای چوبی ترمووود نسبت به چوب‌های دیگر طولانی‌تر است...
دستورالعمل رنگ کاری چوب ترموود
به طور کلی استفاده از رنگ جهت جلوگیری از آثار اشعه UV آفتاب و دوام و زیبایی کار توصیه می گردد

دستورالعمل رنگ کاری چوب ترموود

استفاده از چوب در فضای کار و زندگی، حاصل نیاز و تمایل انسان به طبیعت و محصولات طبیعی است. لذا در انتخاب نوع رنگ لازم است علاوه بر خصوصیات فنی ارایه شده توسط شرکت سازنده و تطابق آن با استانداردهای زیست محیطی و فضای زندگی انسان دقت گردد.....
فرآیند ترمووود  ThermoWood
مبدع و صاحب امتیاز این فرآیند، مرکز تحقیقات فنی VTT فنلاند می باشد

فرآیند ترمووود ThermoWood

در این مرحله دما به حدود ۱۸۵ تا ۲۱۲ درجه سانتی گراد افزایش می یابد. میزان افزایش بستگی به رده ترمووود داشته و زمانی که به دمای مورد نظر رسید حدود ۲ الی ۳ ساعت در این دما نگه داشته می شود. بخار آب مانع آتش گرفتن چوب در دمای بالا شده و همچنین مانع فعالیت شیمیایی نیز می گردد..
با هدف اعمال ممنوعیت بساز و بفروشی

فهرست اولیه سازنده های مجاز

سازمان نظام مهندسی، با هدف اعمال ممنوعیت بساز و بفروشی، فهرست اولیه «سازنده‌های مجاز به فعالیت در تهران» را منتشر کرد. براساس مقررات تازه، ساخت‌وساز توسط «سازنده‌های فاقد صلاحیت و مجوز از مراجع ذی‌ربط»، ممنوع است و مهندسان ناظر از ارائه خدمات مهندسی-نظارتی به این پروژه‌ها منع شده‌اند. جرایم در نظر گرفته شده
خصوصیات کلیدی ترمووود
خصوصیات کلیدی ترمووود

خصوصیات کلیدی ترمووود

1- چگالی: چگالی توسط اندازه‌گیری وزن و ابعاد بدست می‌آید. واحد چگالی kg/m2 است. پروسه تولید ترمووود چگالی را حدود 15% متوسط کاهش می‌دهد. 2- مقاومت: مقاومت چوب رابطه مستقیم با چگالی دارد. پروسه ترمووود بطور آهسته چگالی را کاهش می‌دهد و بنابراین بر مقاومت اثر می‌گذارد. اما مقدار مقاومت وزنی عملا" بدون تغییر می ماند.
چوب ترمووود و انواع آن
چوب ترمووود و انواع آن

چوب ترمووود و انواع آن

چوب یکی از مصالح مورد علاقه بشر در طی دوران بوده ، اما معایبی همچون پوسیدگی، عدم مقاومت در برابر حشرات، عمر مفید کم، مقاومت فشاری و کششی کم استفاده از این کالا را محدود نمود. اما در نهایت بشر به این نکته پی برد که حرارت و سوزاندن سطح چوب، آن را در برابر شرایط محیطی مقاوم می سازد و از دوران باستان این روش برای افزایش مقاومت چوب هایی که در معرض شرایط محیطی فرار داشتند ...
فرآیند تولید ترمووود
فرآیند تولید ترمووود

فرآیند تولید ترمووود

یکی از روش‌های تیمار گرمایی چوب است و از آن جهت که در روش ترمو از هیچگونه مواد شیمیایی برای تیمار چوب استفاده نمی شود در جهت بهبود کیفیت چوب از آن به کار می برند و دامنه کاربرد آنها نیز بسیار وسیع است. تیمار گرمایی به عنوان جانشینی برای مواد اشباع کننده حفاظتی مطرح می باشد و در عین حال در هر گونه از چوب به علت تفاوت ساختار سلولی و ترکیبات شیمیایی اثر متفاوتی دارد.
راهنمای طراحی و نصب ترمووود
راهنمای طراحی و نصب ترمووود

راهنمای طراحی و نصب ترمووود

1. قبل از خرید چوب ترمو از اصالت چوب مطمئن شوید. 2. در هنگام حمل و تخلیه دقت فرمایید که به چوبهای ترمووود آسیبی نرسد. 3. نصب چوبهای ترمووود را در مرحله آخر کار خود شروع کنید. در حین عملیات ساختمانی عموماً فضا پر از گرد و خاک است و روی چوب براحتی می نشیند.
۳