قبل از انتخاب سنگ نما اين مطلب را بخوانيد
براي ايجاد تنوع در نماي سازه يكي از ساده ترين و زيبا ترين راه ها تركيب نماي سنگي با آن است.

قبل از انتخاب سنگ نما اين مطلب را بخوانيد

امروزه تكنولوژي امكان بريدن دستي سنگ طبيعي و تبديل آن به روكش نازك را براي ما فراهم كرده است. در نتيجه نصب و شكل دهي قطعات سنگ كنار هم بسيار ارزان تر از خريد سنگ بريده شده از كارخانه تمام مي شود.
روکش سنگی مدرن نما چیست؟
مصالح آسان

روکش سنگی مدرن نما چیست؟

یکی از مصالح آسان، زیبا و پر کاربرد در نمای ساختمان سنگ است که از دیرباز استفاده ی بهینه ای در نما داشته است. در این مطلب به روکش کردن سنگی نما و نحوه نصب آن می پردازیم.
بازسازي نماي سنگي
در بازسازي اين ساختمان كه حدود صد سال قدمت دارد

بازسازي نماي سنگي

علاوه بر اين تمامي شيشه هاي رنگي مجددا نصب شد. آتش سوزي تمامي قسمت هاي كليسا به غير از ديوار هاي سنگي را از بين برده بود و اين بازسازي نه فقط ترميم بلكه تغيير بود
بيست نماي سنگي الهام بخش
The 20 Most Visually Enticing Stone Facades Ever Presented on Freshome

بيست نماي سنگي الهام بخش

لیست 20 نماي سنگي الهام بخش در کشورهای متفاوت
از 24 اردیبهشت 96 نمایشگاه بین المللی سنگ در نمایشگاه اصفهان آغاز به کار کرد

گزارش نمایشگاه سنگ اصفهان

نمایشگاه بین المللی اصفهان در کنار زاینده رود واقع شده است. نمای بسیار زیبای این نمایشگاه مخصوصا در اوقاتی که آب زاینده رود باز باشد جلوه زیبایی را برای مراجعه کنندگان ایجاد می کند
نمايشگاه بين المللي سنگ اصفهان
نمايشگاه بين المللي سنگ، معادن و صنايع وابسته

نمايشگاه بين المللي سنگ اصفهان

سيزدهمين نمايشگاه بين المللي سنگ، معادن و صنايع وابسته از تاریخ 25 تا 28 اردیبشهت 1396 در شهر اصفهان.
سنگ مصنوعی نما و روش تولید
در تولید سنگ مصنوعی باید از مواد مطلوب استفاده شود

سنگ مصنوعی نما و روش تولید

تكنولوژي توليد سنگ مصنوعي با به‌كارگيري حداكثر مواد طبيعي و تركيب افزودني‌هاي مدرن شيميايي اين اجازه را به تولید کننده مي‌دهد تا محصولات را طبق سفارش و خصوصيت مورد نظر مصرف‌كننده توليد كند. به همين ترتيب قدرت دكورسازي هر مكان داخلي يا خارجي ساختمان را با حداقل زمان و كمترين هزينه مي‌توان به انجام رسانید، با اين مزيت كه زيبايي طبيعي مواد را حفظ كرده‌ايم
نمای ساختمان و ساختار نما
زیبایی جزء جدایی‌ناپذیر هر نما می‌باشد.

نمای ساختمان و ساختار نما

نمای هر ساختمان به عنوان عنصری از نمای مجموعه شهری: ما در فضای شهری با یک ساختمان روبه‌رو نیستیم، در واقع هر ساختمان جزئی از فضای شهری محسوب می‌شود که نمای آن بر فضاهای عمومی تأثیرگذار است و زیبایی آن منوط به هماهنگی با سایر عناصر آن مکان است.
سنگ پرطرفدار تراورتن
تراورتن Travertin نوعی سنگ آهک متخلخل است

سنگ پرطرفدار تراورتن

تراورتن به علت داشتن حفرات، خاصیت عایق حرارتی و صوتی دارد. سنگ تراورتن از مقاومت قابل قبولی برخوردار می‌باشد. این سنگ را می‌توان به ۲ شکل موج دار و بدون موج برش داد. تراورتن دارای سوراخ‌ها و حفراتی است که بایستی در هنگام فراوری سطح آن پر شود. وجود حفره در تراورتن باعث می‌شود در هنگام نصب سنگ، ملات سیمانی داخل این حفرات نفوذ کرده و از سقوط سنگ جلوگیری کند.عیب بزرگ سنگ‌های تراورتن عدم یکدستی رنگ و طرح آنها می‌باشد و عیب دیگر آن است که سست و گلی می‌باشد مثلا اگر سنگ خیس باشد و به دمای انجماد فوری برسد سنگ خورد خواهد شد.
تاريخچه صنعت سنگ در ايران
ايران كشوري است با فرهنگ و تمدن چند

تاريخچه صنعت سنگ در ايران

اولين كارخانه سنگ بري در ايران سال 1317 توسط آستان قدس رضوي در مشهد داير گرديد. اين سنگ بري ساخت آلمان بود و توسط كارشناسان آلماني در ايران نصب و در سال 1318 راه اندازي گرديد. اين كارخانه به منظور تهيه سنگهاي پلاك براي مرقد مطهر حضرت رضا (ع) تأسيس شده بود ولي پس از راه اندازي و توليد سنگ، از محصولات اين كارخانه در ساخت بانك مركزي تهران، بانك سپه شعبه مركزي تهران، كاخ مرمر و چند كاخ ديگر و ساختمان وزارت صنايع و معادن سابق، استفاده شد. همچنين مقداري سنگ پلاك براي حرم حضرت معصومه(ع) به قم و مقداري هم به نجف فرستاده شد.
۲