نماي آجري در معماري مدرن
استفاده از نماي آجري در معماري مدرن

نماي آجري در معماري مدرن

ارتفاع سازه از قسمتي به قسمت ديگر متفاوت است. در قسمت شمالي سازه،‌گويي يك تكه شيشه از ساختمان بيرون زده و بر روي قسمت جلويي ساختمان سوار شده است.
شش دليل براي انتخاب نماي آجري
اجر بادوام ترين ماده سازگار با محيط زيست در زمينه نماي ساختمان است.

شش دليل براي انتخاب نماي آجري

آجر به ساختمان شكلي شيك و مدرن اما در عين حال كلاسيك مي دهد. عمر بالايي دارد و دير خراب مي شود.آجر به طور طبيعي مانع از اتلاف انرژي مي شود. به صورت عايق حرارتي عمل مي كند و در ساخت آن انرژي كمي استفاده مي شود و ارزان است.براي آنكه بادوام ترين ماده سازگار با محيط زيست در زمينه نماي ساختمان است.
شوره آجر نما و پیشگیری از آن
باید از شوره زدن آجر نما پیشگیری کرد

شوره آجر نما و پیشگیری از آن

نما آجری با تمام مزایا و محاسنی که دارد ، یک ویژگی بسیار بد دارد و آن شوره زدن اجر نما است. در صورتی که برخی نکات رعایت نشوند ، نمای آجری ساختمان شوره زده و همین موضوع می تواند نما را به کل نابود کند. شوره زدن نمای ساختمان بسیار زشت بوده و در واقع جلوه بردی برای ساختمان دارد و باید از بروز آن جلوگیری شود.
آجر نمای ساختمان و مزایای آجر
سیستم نمای خشک با پانل های رسی مزایای بسیار زیادی دارد.

آجر نمای ساختمان و مزایای آجر

آجر از دریرباز مورد در ساخت ساختمان و همچنین نمای ساختمان مورد استفاده قرار گرفته است. اما روش های نصب جدید اجر باعث شده تا علاوه بر استفاده بهتر از این مصالح ساختمانی ، معایب روش های سنتی نیز به طور کامل برطرف شده و بازدهی ساختمان هایی که با اجر ساخته می شوند بیشتر گردد.
آجر و تاریخچه ای کهن نمای ساختمان
آجر از دیر باز مورد استفاده نمای ساختمان بوده است

آجر و تاریخچه ای کهن نمای ساختمان

یکی از انواع نمای ساختمان که این روزها با تنوع بسیار زیادی مواجه شده است ، نمای آجری است. این نما اما تاریخچه ای بسیار کهن دارد و از دیر باز مورد استفاده قرار گرفته است. تاریخچه کهن ساخت آجر برای ساخت ساختمان یا برای ایجاد نمای ساختمان مرسوم بوده است ، اما امروزه نماهای خاص با این نوع مصالح ساختمانی انجام می گیرد.
آجر نمای ساختمان و بحث استاندارد نما
آجر که در نما مورد استفاده قرار می گیرد ، استاندارد خاصی دارد

آجر نمای ساختمان و بحث استاندارد نما

آجر نمای ساختمان باید ویژگی های خاصی داشته باشد. در واقع استاندارد برای آجر نما ایجاد شده است تا نمای ساختمان ها کیفیت مناسب و استحکام کافی داشته باشند و در مدت زمان کوتاهی دچار ایراد و مشکل نشوند. توجه به این نکات بسیار ضروری است و باید در انواع نمای ساختمان آجری به کار برده شود
آجر و مصارف آن در نمای ساختمان
آجر از دیرباز مصارف گوناگونی داشته است

آجر و مصارف آن در نمای ساختمان

آجر یکی از مهمترین و پرکاربردترین مصالح ساختمانی است که از دیرباز مورد استفاده بوده است. آجر مصارف بسیار زیادی دارد که از مهمترین آن ها می توان به استفاده در نمای ساختمان اشاره کرد. نمای ساختمان های امروزی که با آجر کار می شوند ، بسیار پیشرفته تر از گذشته و با تنوع فراوانی ارائه می شوند.
آجر ماشینی برای نمای ساختمان
آجر ماشینی از قدیمی ترین نوع آجر است

آجر ماشینی برای نمای ساختمان

نمای ساختمان با آجر یکی از انواع نما است که در بسیاری از شهر ها همچنان با استقبال مواجه می شود. برای آشنایی با انواع آجر ، در این مطلب به آجر ماشینی خواهیم پرداخت تا با این نوع از آجر که گاها برای نمای ساختمان نیز کاربرد دارد آشنا شویم. آجر نما باید از کیفیت مناسبی برخوردار باشد
عوامل موثر در ایجاد شوره در نماهای آجری
شوره، رسوب نمک هاي محلول در آب است که در اثر تبخير آب بر روي سطح ديوارهاي بنايي باقي مي ماند.

عوامل موثر در ایجاد شوره در نماهای آجری

اولین و آشکارترین منبع که باعث آلوده شدن آجر به شوره می شود ملات است. ملات حداقل از چهار طرف و گاهی از 5 طرف با آجر در تماس است. ملات در حالت مرطوب با آجر به کار برده می شود که در این حالت رطوبت فراوانی را برای انتقال نمک های محلول از ملات به آجر فراهم میکند. اگر میزان نمکهای محلول ملات، قابل توجه باشد به تناسب مقدار رطوبت انتقال یافته، نمکهای محلول ملات به سمت آجر حمل خواهند شد.
انواع شوره های نماهای آجری
شوره ها انواع مختلفی دارند: شوره هاي سولفاتی، شوره هاي کربناتی، شوره هاي کلروري وشوره هاي نيتراتي.

انواع شوره های نماهای آجری

چنانچه برای پاک کردن سفیدک کربناتی نمای دیوار، روی آن را جوهر نمک آبکی کم مایه بپاشند در این صورت جوهر نمک با سفیدک آهکی دیوار ترکیب کلرور کلسیم را می دهد که آن را باید با آب شست.اگر جوهر نمک پر مایه باشد یا خوب پاشیده نشود، یا پیش از پاشیدن آن، نمای دیوار آب پاشی و خیس نشده باشد، جوهر نمک آبکی لای درزها و بندهای دیوار می ماند ، آجر آن را می مکد و با آهک شکفته ملات کلسیم را می سازد. پس از خشک شدن دیوار ، کلرور کلسیم به شکل سفیدک روی دیوار باقی می ماند. اگر در ساختن دیوار ، سنگ یا آجر کلرور دار مصرف شود یا آب کلرور دار در دیوار نشت کند ، روی آن سفیدک کلروری می زند.
۲