طراحی نامتعارف و نمای ساختمان با سنگ
این مکعب سنگی با دیوار های ضخیم، خانه ای ییلاقی برای یک زوج سالخورده است که تعطیلات را در آن سپری می کنند.
طراح در این باره گفت:« با وجود پوشیده بودن نمای ساختمان، قسمت داخلی بسیار دلباز و نورگیر است و از حداکثر نور و چشم انداز اطراف استفاده می شود،ورودی سنگی، قسمت باغ مانندی را در اطراف خانه ایجاد می کند. در قسمت شمالی درخت کاشته شده و در قسمت جنوبی، فضا برای کاشت میوه و سبزی مناسب است.
نمای ساختمان شهر ممنوعه و قلب امپراطوری چین
شکل کلی شهر به صورت یک مستطیلی ست که میان دیوارهایی به ارتفاع ۱۲ متر محصور شده است .
دیوارها از جنس آجر هستند و سقف خانه ها از جنس کاشی . سنگ مرمر هم برای تزیین ستون ها و سردرها و مجسمه ها استفاده شده است .
نمای ساختمان ،آناناس سنگی شهر اسکاتلند
دانمور آناناس نام خانه ای تابستانی در اسکاتلند است
در واقع پایه هر برگ بالاتر از خود آن قرار دارد اما آنقدر سنگ ها هنرمندانه تراشیده شده اند که از روبه رو اینگونه به نظر نمی رسد و فقط زمانی که از زیر به آن ها نگاه کنیم متوجه این موضوع می شویم و میبینیم که آب از زیر آن ها در حال تخلیه است
نمای سنگی ، برج پیزا ، موفق ترین ساخته ی منحرف دنیا
با توجه به این که این برج در سال ۲۰۱۱ بازسازی شد اما تا به حال ۴ درجه از حالت اولیه خود منحرف شده است و تخمین زده می شود که طی ۷۵ تا ۱۰۰ سال آینده سقوط خواهد کرد .
نمای این برج به طور کامل از سنگ مرمر پوشیده است . اولین طبقه آن در سال ۱۱۷۳ تمام شد که ستون های بزرگی از جنس مرمر داشت و نمای کلی برج به حالت یک استوانه در نظر گرفته شده بود . در کنار هر ستون ، فضاهای تو خالی مانند پنجره وجود دارد که به شکل های منحنی در داخل ستون های مرمرین جای گرفته اند .
اکثر مردم در نگاه اول این ساختمان را شبیه به صخره ای بزرگ می بینند که داخل آن حفره هایی شبیه به غار است ولی در واقع اشتباه می کنند .
در این ساختمان هیچگونه زاویه ای به چشم نمیخورد و تمامی لبه ها ظاهری گرد و منحنی شکل دارند و برای پیاده سازی ظاهری به این شکل از سنگ آهک استفاده شده زیرا این سنگ قابلیت این را دارد که به راحتی با تراشیدن و بدون هرگونه ترک خوردنی تغییر شکل دهد
استودیو هنگهان پنگ ( Heneghan Peng ) پوشیده از سنگ آهک
این استودیو در کشور ایرلند است ، موزه ای بنا کرده است که به طور اختصاصی از فرهنگ فلسطینی بر گرفته شده است .
طرح کلی و معماری این بنای زیبا ، در سال ۲۰۱۱ در مسابقات بین الملی برنده جایزه ای شد که برای معماران خود افتخاری چندان به ارمغان آورد .
نمای سنگ نمای ساختمان
این مسجد به عنوان نمونه بارزی از معماری مغول به حساب می آید
نمای خارجی این مسجد تماما از سنگ مرمر پوشیده شده است که زیبایی حیرت آوری به آن بخشیده و رنگ سفید سنگ مرمر باعث درخشندگی آن می شود و با توجه به اینکه هند کشوری گرمسیر است و همیشه آفتابی ست ، بازتاب نور خورشید از سطح آن جلوه گاه خاصی را به وجود می آورد .
نکات مثبت استفاده از سنگ طبیعی در ساختمان ها
سنگ ها را می توان مطابق با هر ذوق و سلیقه ای تراشید و شکل داد
در واقع تنها هزینه ای که برای استفاده از سنگ باید صرف شود ، انرژی ای می باشد تا سنگ موجود در طبیعت را به شکل مورد نیاز دربیاوریم و از آنجا که سنگ طبیعی در مقایسه با دیگر مواد مورد استفاده در ساختمان سازی ، کمتر استفاده می شود ، از این رو همیشه به مقدار کافی وجود دارند .
نمای سنگی دکوراتیو
چگونه از سنگ دکوراتیو برای زیبایی بخشیدن به نما استفاده می شود
فرقی نمی کند شما معمار و طراح باشید، سازنده و یا صاحب ملک. فرقی ندارد اگر از سنگ طبیعی استفاده می کنید یا مصنوعی. در هر شرایطی می توانید از پوشش سنگی برای زیبایی بخشیدن به ساختمان استفاده کنید.
۱
آخرین مطالب
پرطرفدارترین