سنگ نمای ساختمان
سنگ‌های منحنی و ظریف در نمای ساختمان
معماران شکل بدون زاویه‌ای را برای نما انتخاب کرده اند تا سازه از هر طرف در دسترس مردم به نظر بیاید. در تضاد با سابقه تاریخی این منطقه، نمای ساختمان به شکل کاملا معاصر و با سنگ‌های براق و یکدست طراحی شده که در نوع خود قابل توجه است.
اثر ذهن طلایی بر نمای سنگی
این ساختمان بین دروازه های تاریخی Porte Louise و Port de Namur در مرکز بروکسل واقع شده است.
ویژگی برجسته ی این نمای سنگی، طراحی غیر معمول آن است. طراحان با استفاده از نمای سنگ کرِم رنگ و پنجره های بزرگ در ترکیب با بالکن های طلایی به نوعی هارمونی اعجاب انگیز دست یافته اند.طراحان درباره ی طراحی نمای ساختمان گفتند:« تیم ما قصد داشت با ایحاد نوعی کنتراست، این باور را به بیننده القا کند که قسمت طلایی رنگ و بالکن های افقی حمل کننده ساختمان هستند و گویی بقیه قسمت های نمای ساختمان، شناور است و بر فراز خیابان قرار گرفته است».
ایده هایی برای استفاده از سنگ طبیعی در نما
وجود سنگ طبیعی نباید به نمای ساختمان خانه آسیب برساند.
یک راه برای به دست آوردن یک نما زیبا و جذاب، بازی با رنگ و طرح است. بین تمام متریال ها، این سنگ طبیعی است که می تواند به ظاهر سازه شکلی متناسب با طبیعت ببخشد.حضور سنگ طبیعی نیز می تواند شکل سخت و صنعتی نما را خنثی کند.
وقتی سنگ و شیشه در نما ترکیب می شود
این امکانات جدید باعث افزایش ۱۵۰ درصدی بازدید کنندگان کتابخانه شده است.
این دو ماده از دیرباز دشمن هم شناخته شده و روایت ها در موردش گفته شده است. اما امروزه رشد فناوری و گسترش قدرت خلاقیت انسان باعث شده این دو متریال در طراحی نما در کنار هم قرار گرفته و زیبایی بیافرینند.
سنگ نما و برش در هنگام استخراج
در هنگام استخراج سنگ نمای ساختمان آن را برش می دهند
سنگ نمای ساختمان در معدن برش داده می شود. دستگاه برش در موقع کار بر روی ریل قرار دارد و با استفاده از امکانات الکترونیکی و هیدرولیکی به طور اتوماتیک بر روی ریل جابجا می شود و با انجام عمل برش خود را به عقب می کشد. نیروی کشش سیم که حدود 100 تا 150 کیلوگرم است به صورت ثابت حفظ می شود.
سنگ مصنوعی نما و نحوه تولید
سنگ مصنوعی در نمای ساختمان کاربرد فراوانی دارد
از نظر قيمت، سنگ‌هاي مصنوعي به مراتب قيمتي كمتر از سنگ‌هاي طبيعي دارند، چرا كه كارهاي دشواري كه روي سنگ طبيعي براي رساندن آن به بازار و قابل استفاده كردن آن انجام مي‌شود در مورد سنگ‌هاي مصنوعي غيرضروري مي‌نمايد و داراي وزني كمتر و ضخامتي كوچكتر هستند كه به ما اين اجازه را مي‌دهد كه سه برابر سنگ‌هاي طبيعي بتوانيم آنها را به‌كار گيريم
سنگ مصنوعی نمای ساختمان چیست؟
استفاده از سنگ مصنوعی در نمای ساختمان افزایش یافته است
یکی از انواع سنگ هایی که در نمای ساختمان به کار گرفته می شود ، سنگ مصنوعی است. گرچه مواد اوليه توليد سنگ‌هاي مصنوعي از اجزاي سنگ‌هاي طبيعي تهيه مي‌شود ولي امكان تعيين رنگ و طرح مورد نظر با افزودن رنگدانه‌ها و به‌كار بردن جنس‌هاي مختلف در سنگ‌هاي مصنوعي وجود دارد.
سنگ نما و دلایل جدا شدن از نما
سنگ از نمای ساختمان ممکن است جدا شود
یکی از پرکاربردترین نماهای ساختمان نمای سنگی است و یکی از مشکلاتی که این نوع از نمای ساختمان دارد ، افتادن سنگ از نمای ساختمان است که علاوه بر زشت شدن نما ، ممکن است سنگ نما در حین سقوط مشکلاتی را فراهم کند. در این مقاله قصد داریم به نکاتی در مورد علت این اتفاق بپردازیم
سنگ گرانیت و کاربرد در نمای ساختمان
سنگ گرانیت کاربردهای فراوانی دارد
گرانیت اغلب به صورت سنگ بنا (dimension stone) استخراج می‌شود (سنگ طبیعی به صورت بلوک‌هایی با طول، پهنا و ضخامت مشخص برش داده می‌شود). گرانیت به قدری سخت است که در مقابل بیشتر سایش‌ها مقاوم است و به اندازه‌ای مستحکم است که وزن قابل‌توجهی را بتواند تحمل کند و تا حدی خنثی است که در مقابل هوازدگی مقاوم باشد و می‌توان آن را با ساب زدن براق کرد. این ویژگی‌ها باعث می‌شود گرانیت سنگ بسیار محبوب و مفیدی به عنوان سنگ بنا باشد
سنگ نمای ساختمان و تفاوت های آن ها
نمای ساختمان سنگی بسیار زیبا است
سنگ های مختلفی در نمای ساختمان به کار گرفته می شوند. تفاوت این نوع سنگ ها در نحوه ایجاد و منشا آن ها است که می تواند تفاوت های ساختاری بسیار زیادی ایجاد کند. همین تفاوت های ساختاری انواع سنگ هایی که برای نمای ساختمان به کار گرفته می شود ، ویژگی آن ها را نیز تغییر داده است
۱
آخرین مطالب
پرطرفدارترین