کاربرد شیشه سکوریت
شیشه سکوریت و ساختمان

از شیشه لمینیت استفاده می‌گردد چرا که در هنگام ضربه نمی‌شکند.

 
کاربرد شیشه سکوریت 

هنگامی که پارامترهایی نظیر مقاومت مکانیکی و ایمنی اهمیت قابل ملاحظه پیدا می‌کند، شیشه مقاوم‌سازی شده (سکوریت) مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولترین مورد استفاده این شیشه بدین خاطر که پس از شکست، بصورت قطعات ریز در می‌آید در صنعت اتومبیل برای شیشه‌های جانبی و عقب مورد استفاده قرار می‌گیرد (برای شیشه جلو در عوض از شیشه لمینیت که هنگام شکست جدا نمی‌شود استفاده می‌گردد)

در لوازم خانگی با استفاده از ماشین آلاتی همچون سی ان سی‌ها و برش‌های تمام اتومات دستگاهای واترجت دستگاهای تراش با قابلیت تنظیم هر نوع برداشت دستگاهای چاپ تمام اتوماتیک کوره‌هایی از نوع کانوکشن و غیره می‌تواند انواع شیشه‌های هودطرح دار با هر نوع برش اعم از پنل و بدنه سینک‌های شیشه‌ای با طرح‌های کار شده بر روی شیشه اجاق گاز رومیزی و فر توکار و یخچال شیشه‌های تزیینی را تولید نمود.

در ساختمان سازی شیشه سکوریت برای سازه‌های بدون قاب مانند در ورودی و یا هر مکانی که احتمال صدمه زدن به انسان را داشته باشد قابل استفاده است.

شیشه سکوریت قابلیت برش و یا فرم دهی را ندارد. تمامی فرایندها مانند برش، سوراخ کردن و باید قبل از سکوریت کردن شیشه انجام گیرد.


ایران نماکار