میخی که با آن نمای ترمووود نصب می شود باید ویژگی هایی داشته باشد
ترمووود و ویژگی میخ نصب نما

نمای ساختمان یکی از مهمترین قسمت های ساختمان محسوب می شود. هرچه در قسمت نمای ساختمان سرمایه گذاری شود قطعا به صورت مشخص به سازنده ساختمان بر می گردد. اما آنچه که مشخص است دقت در نصب نمای ساختمان است. نما اگر به صورت دقیق و حرفه ای نصب شود ، علاوه بر زیبایی ، ماندگاری بیشتری نیز دارد.

یکی از نماهای معروف که کاربرد های فراوانی غیر از نمای ساختمان هم دارد ، نمای چوب ترمووود است. ترمووود نما در حال پیشرفت است و به روش های مختلفی بر روی ساختمان نصب می گردد. رعایت نکات نصب نمای ترمووود بسیار مهم است. در این جستار قصد داریم به نکاتی حاشیه ای در مورد نصب نمای چوبی ترمووود بپردازیم.

نمای ترمووود و ویژگی های میخ نصب نما

در زیر اطلاعات کلی میخ برای نصب چوب روی نمای ساختمان آورده میشود.

الف) میخ ها بایستی فولادی و ضد زنگ مطابق با استاندارد های جهانی باشند.

ب) سر میخ ها حتماً لازم نیست خیلی بزرگ باشند و به گونه ای طراحی شده باشند که به سطح چوب آسیب نرساند اما از طرف دیگر نبایستی سر آنها را طوری فشرده کرد که داخل چوب فرو روند.

ج) ضخامت و نوک آنها نبایستی به گونه ای باشند هنگامی که از لبه تخته به اندازه 180 میلیمتر داخل رفته شکافی به چوب بدهد.

د) طول میخ ها بایستی مطابق با استاندارد های طول میخ (TRADA) باشد، به عنوان مثال برای چوب با ضخامت 20 میلیمتر نیاز به یک میخ با طول سه برابر ضخامت چوب داریم که یک نفوذ 40میلیمتری در داخل چوب زیر سازی بوجود آورد.

ه) اگر برای میخکاری از چکش دستی استفاده کنیم به علت انعطاف فولاد ضد زنگ باید بدنه میخ 2.5 میلیمتر ضخامت داشته باشد تا خم نشود.

رعایت کردن این نکات ساده می تواند خیلی راحت باعث افزایش دوام و حتی زیبایی نمای چوبی ترمووود گردد.


چوب نمای ساختمان