نمای ترمووود را می توان در رنگ های مختلف مورد استفاده قرار داد
نمای چوبی ترمووود و رنگ آمیزی

نمای ترموود یکی از بهترین گزینه ها برای نمای ساختمان است. ترمووود نما باید ویژگی های خاصی داشته باشد تا بتواند جلوه ویژه ای به ساختمان ببخشد. البته عموما از ترموود در ترکیب با نمای سنگی ساختمان یا نمای آجری ساختمان استفاده می شود اما باید این ترکیب به درستی انتخاب شود.

از دیگر ویژگی های ترمووود قابلیت رنگ پذیری آن است. می توان ترموود رو بسته به مکان نصب و همچنین بسته به اینکه با چه متریال دیگری در نما ترکیب می شود ( سنگ ، آجر و ... ) رنگ آمیزی کرد.

برای رنگ آمیزی ترمووود ها امکان استفاده از 20 طیف رنگ مختلف وجود دارد . این رنگ ها همگی در آب حلال هستند و نفوذ چند میلیمتری در ترمووود دارند و برای چوب هایی که در نما استفاده می شوند کاملا استاندارد هستند


نمای چوبی ترمووود و رنگ آمیزی

رنگ های حلال در روغن برای رنگ آمیزی ترمووود ها پیشنهاد نمی شود زیرا رنگ های حلال در روغن در ترمووود نفوذ نمی کنند وهمچنین در اثر تابش آفتاب پوسته پوسته خواهد شد. جالب است بدانید که این پوسته ها به مرور زمان سطح ترمووود را نیز از بین می برند. جهت حفظ رنگ و جلای ترمووود هر 5 سال یکبار نیاز به تجدید رنگ وجود دارد که شامل اعمال یک دست رنگ زدن بر سطح ترموود می باشد.

هر 6 وجه چوب در طی فرایندی چهار مرحله ایی رنگ آمیزی می گردد.فرآیند رنگ آمیزی به شرح زیر صورت می پذیرد:

1. قرار گرفتن ترمووود در وان Walty Aqua Base - این فرآیند یک روز زمان احتیاج دارد و منجر به افزایش رنگ پذیری ترموود می گردد

2.اعمال ماده رنگی با تنظیف

3.اعمال ماده رنگی با تنظیف

4.اسپری ماده شفاف پایه آب  که باعث تثبیت رنگ می گردد و آنتی UV است

رنگ آمیزی ترمووود نما باید با دقت صورت پذیرد تا از مشکلات احتمالی جلوگیری شود.


ساختمان ترمووود