روش نصب L و H در نمای آلومینیوم کامپوزیت نمای ساختمان بسیار پرکاربرد است.
آلومینیوم کامپوزیت و نصب به روش ال و اچ

یکی از مهمترین نماهای ساختمان ، نمای آلومینیوم کامپوزیت است که در ساختمان های مختلف به کار گرفته می شود. این نما باید به دقت و با روش مناسب خود نصب شود تا دوام و استحکام بیشتری داشته باشد. روش های مختلفی برای نصب نمای آلومینیوم کامپوزیت وجود دارد.

یکی از روش هایی که در نصب آلومینیوم کامپوزیت مورد استفاده قرار می گیرد ، روش L و روش H است. این روش به عنوان روش هایی برای نصب نمای آلومینیوم کامپوزیت شناخته می شود و کاربرد فراوانی دارد. همچنین این نوع از نصب آلومینیوم کامپوزیت نما ، ویژگی های خاص و منحصر بفرد دارد که باعث تمایل نصاب های نمای ساختمان به این روش می شود.


نمای آلومینیوم کامپوزیت و نصب به روش ال و اچ

روش (H و L) برای نصب نمای آلومینیوم کامپوزیت :

روش L و H در نصب نمای آلومینیوم کامپوزیت ، مانند روش فیکس یا ثابت بوده با این تفاوت که ورق‌ها کاست نخواهد شد و بلافاصله بعد از برش در پروفیل‌های مخصوص H شکل و L شکل قرار می‌گیرند.

این روش مزایای بسیار زیادی دارد . از مزایای این روش به سرعت اجرای بالا و تمیزی اجرا و هزینه کمتر می‌توان اشاره کرد. این مزایا البته در برخی از روش های دیگر نیز وجود دارد.

معایب این روش، عدم آب بندی ۱۰۰ درصد و همچنین عدم امکان تعویض پانل در صورتی که لازم به تعویض باشد و در صورتی که پانل‌ها به ابعاد بزرگ اجرا شود موجب تغییر شکل ورق و ایجاد سر و صدا در هنگام باد و بارندگی خواهد بود.

مشخص است که با توجه به شرایط مکانی و حتی زمانی باید روش نصب آلومینیوم کامپوزیت نما انتخاب شده و توسط نصاب حرفه ای به اجرا در بیاید.


نمای ساختمان با کامپوزیت