از جلوه های زیبای دیگر این دانشکده می توان به نورپردازی آن اشاره کرد .
دانشکده هنر و طراحی ای که خودش هم درس به حساب می آید

این دانشکده که در شهر تورنتو کانادا می باشد ، رشته هنر و طراحی را بیشتر از هر دانشکده دیگری برای دانشجویان خود تشریح می کند زیرا خودش هم نمونه قابل توجه هنر و معماری ست .

ساختمان آن به شکل یک میز که ۶ پایه دارد بنا شده است که در واقع هر پایه ، ۲ جفت میله فولادی قطور می باشد . از هر جفت پایه ، یکی رنگی و دیگری مشکی ست تا بعددار به نظر برسد و زمانی که شب است پایه مشکی دیده نمی شود و به نظر می رسد که این ساختمان بر روی شش پایه کج ایستاده است .

برای این قسمت از ساختمان کلی هنرکده که به شکل میز می باشد ، از قطعات آلومینیوم استفاده شده است که زمینه ای سفید دارد و قطعات مربعی و مستطیل شکل سیاه رنگ طبق یک الگوی تصادفی در آن پخش شده و ظاهر آن را شبیه به طرحی پیکسل پیکسل کرده اند .

چیدمان پنجره ها و پیکسل های سیاه و سفید طوری بوده است که فاصله آن از زمین مبهم به نظر برسد و واضح نبودن آن با ذهن بینندگان بازی کند . طول این قسمت ۸۰ متر و عرض آن ۳۰ متر می باشد .

از جلوه های زیبای دیگر این دانشکده می توان به نورپردازی آن اشاره کرد . شانزده لامپ هالید به رنگ آبی روشن مرکز این بخش را روشن می کند . این لامپ ها کم مصرف هستند و طوری تنظیم شده اند که در شب نمای ساختمان را به خوبی روشن می کنند تا همگان از آن بهره مند شوند .