برج سندیک ویکتوریا که یکی از زیباترین ساختمان های شهر استکلهم می باشد
نمای برج سندیک ویکتوریا ، فانوس دریایی استکهلم

این آسمان خراش یک هتل بسیار مجلل در منطقه کیستا شهر استکهلم ، پایتخت سوئد است . این هتل به عنوان برج ویکتوریا شناخته شده است اما با این حال از کلمه سندیک استفاده شده تا آن را با برج ویکتوریا که در انتهای قسمت جنوب غربی کاخ وستمینستر قرار دارد اشتباه نگیرند .

این برج در کنار دفتر فناوری اطلاعات پارک کیستا قرار دارد و مظهر تکنولوژی به شمار می آید . ارتفاع این برج به ۱۱۷.۶ متر می رسد و نقطه عطفی برای منطقه می باشد .

رستوران و سالن کنفرانس در پایین برج که باریک تر است ، قرار دارد و اتاق های هتل در قسمت های بالایی برج واقع شده اند .

برج سندیک ویکتوریا که یکی از زیباترین ساختمان های شهر استکلهم می باشد ، به طور کامل در یک ردای آینه ای پوشیده شده است و مانند یک فانوس دریایی در امتداد جاده بین مرکز شهر و فرودگاه ایستاده است .

برای نمای این برج از هشت مدل مختلف شیشه و آینه استفاده شده است . آن ها را به صورت قطعات مثلثی شکل بریده اند و طبق یک الگوی کاملا اتفاقی در سطح آن توزیع کرده اند به طوری که در هیچ قسمت از این نما ، یک الگوی مشابه دیده نمی شود .

بر روی سطح خارجی برج ، لایه نازکی از اکسید فلز قرار داده اند تا هم کار عایق را انجام دهد و هم با استفاده از نور خورشید ، سایه ای بر روی قطعات بیفتد تا زیبایی آن را دوچندان کند .