نزدیک به چهل سال است که در حال تولید هستند .
الومینیوم کامپوزیت ALUCOBOND، یک تولیدکننده جهانی مطرح در دنیا

کمپانی Alucobond یک کمپانی آلمانی مطرح در حوزه تولید صفحات آلومینیوم کامپوزیت می باشد . این کمپانی با استفاده از نمایندگی های خود در سراسر جهان با نام های تجاری ALUCOBOND ، DIBOND ، ALUCORE ، KAPA و FOREX توانست شهرت خود را به عنوان یک شرکت جهانی ثبت کند .

الومینیوم کامپوزیت ALUCOBOND، یک تولیدکننده جهانی مطرح در دنیا

دفتر مرکزی در آلمان و ۵۰۰ کارمند مستقر و مشغول به کار در شهرهای اسنابروک و سینگن دارد و گردش سالیانه آن به ۲۰۰ میلیون یورو می رسد .

از محصولات این کمپانی می توان به صفحات آلومینیوم کامپوزیت ، مواد کامپوزیت ساختاری ، ورق های پلاستیکی و صفحات فوم سبک وزن که در معماری استفاده می شوند ، اشاره کرد که نزدیک به چهل سال است که در حال تولید هستند .

از نکات بسیار مهمی که در تولید این صفحات حتما باید رعایت شود این است که برای محیط زیست آسیب جدی نداشته باشند و تا حد امکان قابل بازیافت باشند و گاهی برای بهبود برنامه های خود در زیست محیطی بودن این صفحات و حفظ طبیعت برای نسل های آینده ، از مقررات دولتی هم پا را فراتر می گذارند . نتیجه این عمل آن بود که این کمپانی به عنوان اولین تولید کننده ای که سیستم مدیریت محیط زیست خود را توسعه داد شناخته شد و توسط ممیزان مستقل به طور پیوسته مورد بررسی قرار گرفت و توانست گواهینامه های EN ISO 14001 و EN ISO 50001 را دریافت کند .

محصولات این کمپانی بسیار با کیفیت ، انعطاف پذیر و دارای ظاهری منحصربفرد می باشند ، کیفیت ساخت و ساز بالایی دارند و از استانداردهای خلاقانه در تولید آن ها استفاده می شود . محصولاتی که برای استفاده در نما تولید می شوند ، سطحی بسیار تخت و صاف ، تنوع رنگی بالا ، شکل پذیری مناسب و اندازه دقیق دارند .

صفحات کامپوزیتی تولیدی این کمپانی به سه دسته تقسیم می شوند :

۱. ALUCOBOND®plus : صفحات آلومینیوم کامپوزیت با هسته ای از مواد معدنی و مقاوم در برابر آتش

۲. ALUCOBOND®A2 : صفحات آلومینیوم کامپوزیت با هسته ای متراکم از مواد معدنی غیرقابل اشتعال

۳. ALUCORE® : صفحات لانه زنبوری آلومینیومی بسیار سبک