نمای رومی از پرطرفدارترین نماهای ساختمان است
نمای رومی ، نمایی لوکس برای ساختمان

یکی از مهمترین قسمت های هر ساختمان ، نمای آن ساختمان بوده و به همین علت باید توجه ویژه ای به نما شود. طراحی نمای ساختمان و اینکه نما چگونه می تواند به جذابیت یک ساختمان کمک کند ، وظیقه طراح و معمار است. طراحی نمای ساختمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

یکی از انواع نماهای ساختمان ، نمای سنگی است. نمای سنگی در بین انواع نمای ساختمان از جمله نما های لوکس به حساب آمده و برای ساختمان های با ابهت و شکیل مورد استفاده قرار می گیرد. البته خود نمای سنگی نیز مدل ها و تنوع زیادی داشته که در اینجا به آن اشاره نمی کنیم.

یکی از انواع نماهای سنگی ، نمای رومی ساختمان است. نمای رومی که در نمای خارجی ساختمان به کار برده می شود ، زیبایی خاصی به ساختمان داده و آن را از یک ساختمان عادی به ساختمانی خاص تبدیل می کند. ساختمانی که قطعا در بین ساختمان های همجوار مانند نگینی جلوه گری خواهد کرد.

نمای رومی ، نمایی لوکس برای ساختمان

نمای رومی یکی نماهایی است که در سال های اخیر به ویژه در شهر های بزرگ کشورمان با استقبال بسیار زیادی مواجه بوده است. همین استقبال زیاد بوده که باعث شده در کلان شهر هایی مثل تهران ، شاهد رشد بی سابقه نمای رومی با طرح ها و مدل های مختلف باشیم.

اما نمای رومی چیست؟ نمای رومی همانطور که از اسمش نیز پیداست ، گرفته شده از نماهای روم باستان است. ساختمان هایی که در روم باستان ساخته شده اند ، عموما با استفاده از انواع سنگ های بریده و یا گرد شده ساخته می شدند و ابهتی وصف ناپذیر را ایجاد می کردند.

اجرای نمای رومی بسیار حرفه ای و همچنین گرانقیمت است. هر کارگری قادر به اجرا نمای ساختمان رومی نیست و باید کارگر کارآزموده این کار را انجام دهد. متاسفانه اما در ایران این نما آنطور که باید و شاید به صورت تخصصی کار نمیشود و کارگران خاص و حرفه ای خود را ندارد. در واقع به هر ساختمانی که نمای سنگ داشته و از ستون ها و قوس هایی در نما استفاده کند ، نمای رومی می گویند. موضوعی که نمی توان نه آن را رد و نه آن را تایید کرد.


ایران نماکار