در طراحی و ساخت این خانه ی روستایی که در فرانسه واقع شده، از صفحات فایبرسمنت استفاده شده است.
کاربرد فایبر سمنت برد در معماری کلاسیک

در طراحی و ساخت این خانه ی روستایی که در فرانسه واقع شده، از صفحات فایبرسمنت استفاده شده است. این سازه مسکونی در شمال فرانسه قرار دارد، جایی که معماری ها صمیمی تر و فضا ها از صنعتی بودن دور تر است.

این سازه قبلا یک انبار رو به ویرانی بود که پس از مرگ صاحبش توسط شورای محلی خریداری شد. پس از آن از استودیوطراحی فرانسه خواسته شد تا این محل را به خانه ای لوکس برای استراحت افراد سالخورده به همراه دو سوئیت شیک در طبقه بالایی تبدیل کنند.

طرح این مسکن به این منظور ایجاد شده تا افراد سالمند به دلیل عدم توانایی در مراقبت از خانه ی خود مجبور به نقل مکان نباشند و بتوانند به راحتی در محیط روستایی زندگی کنند.

طراح در مورد انتخاب نمای فایبر سمنت برای سختمان گفت:« از آنجایی که این متریال یکی از محبوب ترین مواد شناخته شده برای نمای ساختمان است در استفاده ی آن شک نداشتیم. به خصوص برای آنکه به یکپارچه شدن نما و هماهنگی آن با اطراف کمک شایانی می کند».

او ادامه داد:« ما می خواستیم ساختمان شکلی ظریف و ساده داشته باشد. چیزی که زیاد به چشم نمی آید اما حضورش محکم و مهم است. درست مثل خود روستا. جنسی لطیف که در عین استحکام با هر سایه یا شبنم تغییر می کند».

برای طراحی سازه های بیرون شهری و ویلایی حتما لازم نیست از متریال گران قیمت یا طبیعی برای هماهنگی بیشتر با طبیعت استفاده کرد. کاربرد زیبای نمای فایبر سمنت در محیطی روستایی این واقعیت را به خوبی نشان می دهد که سادگی و صمیمیت و درعین ظاهری مدرن با استفاده از این متریال به راحتی امکان پذیر است.


ایران نماکار