ترکیب چوب و صفحات تیره ی آلومینیومی در نمای خانه ای ویلایی
ترکیب چوب و صفحات آلومینیومی

ترکیب متریال مورد نظر و شناخت درست از محیط دو شرط لازم برای طراحی یک نمای عالی هستند. زیبایی در فاکتور های بعدی و با توجه به دیگر کاربرد های سازه اهمیت می یابد.

این ویلای بی نظیر که در کشور اسلوونی(واقع در جنوب شرقی اروپا) قرار گرفته، از ورقه های آلومینیومی تیره پوشیده شده است.

یک جفت بلوک دل انگیز در سراشیبی کوهستانی این ناحیه در کنار هم قرار گرفته و زیر لایه ی نازکی از برف پوشیده شده اند. این سازه که توسط استودیوی طراحی Ljubljana Prima طراحی شده، با ۱۸۰ متر زیر بنا در ارتفاعات آلپ واقع شده است که با پایتخت یک ساعت فاصله دارد.

برای ضد زلزله کردن این خانه در زیر آن یک جفت بلوک متصل به هم قرار داده شده.

این خانه با سه اتاق خواب، دو درب ورودی و و یک زیر زمین بزرگ برای سکونت پنج نفر مناسب است. همچنین یک پنجره ی شیشه ای بزرگ برای آن طراحی شده که منظره بی نظیر ارتفاعات آلپ از آن پیداست.

بلوک بزرگتر یک خانه سه طبقه را تشکیل می دهد در حالیکه قسمت کوچکتر، یک انباری و اتاق است که از پانل های آلومینیومی تیره استقاده کرده است.

طراح در این باره گفت:« رویکرد اصلی ما تایید بر سادگی و ایجاد ارتباط بین دو قسمت خانه در عین هماهنگی با اشیای اطراف بود».

همچنین در کنار دیوار چوبی و پنجره ای شیشه ای به بلندی ۷ متر، یک صندلی چوبی برای نشستن و لذت بردن از مناظر تعبیه شده است. صندلی به نحوی قرار گرفته که به دلیل ارتفاع، سقف خانه های همسایه خارج از دید قرار داشته باشد.