معمولا برای هر یک از قسمت‌های نمای ساختمان، یک راه حل پیشنهاد می‌شود
خانه‌ی آبی کاربنی با صفحات فایبر سمنت

رنگ خاص نمای این ساختمان، اولین چیزی است که توجه را به خود جلب می کند.

رنگ آبی دلپذیر روکار با پوشش فایبر سمنت برد، به طور زیبایی تکمیل شده است. تیم معماری لهستانی Pracownia Architektury Głowacki این خانه را در حوالی وروکلاو (لهستان) طراحی و اجرا کرده است.

این خانه ی چهار قسمتی، از معماری پیش از جنگ (جنگ جهانی دوم) در این منطقه الهام گرفته است. تمامی قسمت های بیرونی و سقف از نمای فایبرسمنت برد پوشیده شده است که نمای ساختمان را یکدست ساخته است.

ساختمان در محلی دور از دیگر مناطق مسکونی قرار گرفته و بنابراین حفظ حریم خصوصی از دغدغه های طراحان نبوده است. اما همچنان دیوار های نما به نحوی کار شده تا کمترین میزان فضای داخلی از بیرون مشخص باشد و همچنین نور و هوای تازه به وارد ساختمان شود.

همچنین دیواره هایی نیز در اطراف ملک برای مشخص کردن ملک خصوصی ساخته شده است.

برای ایجاد هماهنگی کامل در نمای ساختمان، طراحان تصمیم گرفتند از یک متریال برای کل نمای ساختمان و سقف ها استفاده کنند: یعنی نماسازی صفحات فایبرسمنت

این تیم طراحی که از معماران جوان و خلاق در لهستان تشکیل شده، هدف خود را از استفاده ی تنها یک متریال در کل نمای ساختمان، اینگونه عنوان کرد:«معمولا برای هر یک از قسمت های نمای ساختمان، یک راه حل پیشنهاد می شود. اما ما به دنبال راهی بودیم تا تمام انتظارات مارا یکجا برطرف کند. بنابراین توانستیم با توجه به امکانات و توقعات خود از نمای فایبرسمنت برد برای کل پروؤه بهره ببریم».