ورق های اچ پی ال به دلیل خواص منحصر به فردی که دارند، به شدت مورد علاقه دیزاینر ها و ساکنین ساختمان ها و مراکز تجاری هستند.
نمای اچ پی ال، خطاب به نمای ترموود: بچرخ تا بچرخیم!

ورق های اچ پی ال به دلیل خواص منحصر به فردی که دارند، به شدت مورد علاقه دیزاینر ها و ساکنین ساختمان ها و مراکز تجاری هستند.

این لمنیت ها که تحت فشار بالا تولید می شود، از چند ورق زرین ضد‌رطوبت و عایق حرارت تشکیل شده که با یک لایه ورق ضد اشعه ماوراء بنفش (UV) رنگی پوشیده شده است.

با توجه به اینکه ورق های اچ پی ال در رنگ و طرح چوبی نیز موجود است، آیا باید از این متریال در طرح چوبی استفاده کرد؟

مزایا و معایب هر دوی این متریال ها بر صاحب نظران پوشیده نیست. نمای چوبی (ترمووود) سبک است و نصب آسانی دارد، به راحتی در بازار تهیه می شود و سازگار با محیط زیست است ( قابل بازگشت به چرخه طبیعت است). از طرفی نمای اچ پی ال با دوام تر، مقاوم تر در برابر شرایط آب و هوایی و عایق مناسب تری است.

اما از آنجا که صفحات اچ پی ال با فراهم آوردن طرح های گسترده باعث افزایش شدن خلاقیت طراحان و طراحی نماهای ساختمانی پیشرو و جدید شده است، اخیرا در نما های شهری از اچ پی ال های رنگی بیشتر از طرح های طبیعی مانند چوب استفاده می شود.

هرچند استفاده ترکیبی دو یا چند طرح کنار هم علاوه بر افزودن به تنوع در نمای ساختمان، از دغدغه ی نصب و به کار گیری چند متریال مختلف مانند نمای چوبی در ترکیب با اچ پی ال می کاهد.