درب نمای ساختمان علاوه بر زیبایی باید ایمن باشد
اهمیت درب در نمای ساختمان

خانه ها در گذشته از نمای خاصی برخوردار نبودند و هیچ گونه نماسازی برای آن ها در نظر گرفته نمی شد. نمای ساختمان های در گذشته بسیار ساده و عموما به حیاط باز می شد و نمای خود بنا نیز بسیار ساده بود. اما آنچه که از نمای ساختمان در گذشته مورد توجه بود، درب ورودی خانه بود. استفاده از درب های خاص باعث متفاوت شدن نمای ساختمان در گذشته می شد که خود نوعی ایجاد تنوع بود.

امروزه نیز در نماسازی نمای خارجی ساختمان به درِ ساختمان توجه ویژه ای می شود. در اگر هارمونی متناسبی با نما داشته باشد می تواند جلوه طراحی نمای ساختمان را دو چندان سازد. درب انتخابی برای ساختمان علاوه بر ویژگی زیباسازی نما ، باید ایمن و مطمئن بوده و کاربرد داشته باشد.

اهمیت درب در نمای ساختمان

ایمنی ساختمان و بخصوص ایمنی آپارتمان ها از درب ساختمان شروع می شود. در صورتی که به در ساختمان چه از نظر زیبا ساختن نمای ساختمان و چه از نظر ایمنی به دقت توجه شود، مشکل دزدی به حداقل می رسد. متاسفانه در ساخت برخی آپارتمان ها، تنها به خاطر زیبایی نمای ساختمان از درهای زیبا اما نا ایمن استفاده می شود که کار بسیار غلط و اشتباهی است. درب باید هم زیبا باشد و هم ایمن تا مورد قبول همگان قرار گیرد.

درب های ضد سرقتی که در نمای ساختمان به کار گرفته می شوند می توانند از نظر زیبایی نیز به بهتر شدن نما کمک کنند. درست است که از زمان درب های کوبه ای زنانه و مردانه گذشته اما اگر درب های ضد سرقت زیبا تری راهی بازار شود، شاید کمک بهتری به نماسازی بهتر ساختمان شود و همین موضوع می تواند کمک بسیار خوبی به امنیت و زیبایی ساختمان کند.

در پایان باز به این نکته اشاره می کنیم که زیبایی در نماسازی نمای خارجی ساختمان بسیار مهم و حائز اهمیت است اما باید دقت شود که این زیبایی فدای امنیت نشود. این موضوع تنها در درب ساختمان جلوه گر نیست و باید در تمامی مراحل طراحی و اجرای نمای ساختمان، به ایمنی و ضد سرقت بودن آپارتمان و ساختمان دقت شود. امید است با استفاده از امکانات مدرن این مشکلات به حداقل برسد.