آجر نمای نازک: راهی ساده برای دیزاینی متفاوت
آجر نمای نازک

آجر نمای نازک: راهی ساده برای دیزاینی متفاوت

بهترین راه حل برای پوشاندن بدنه ی ساختمان بدون هزینه های زیاد، با دوام بالا و زیباو شیک، آجر نازک است.

دیگر نگران نمای سیمانی یا بتنی ساختمان نباشید. با نصب آسان آجر نازک می توان به آسانی به نمایی متفاوت و جذاب درست یافت.

تیم معماری Woods Bagot در استرالیا از نمای آجری سیاه برای طراحی خود استفاده کرده است.

در حومه ی سالن اجتماعات مجلس سنای استرالیا واقع در ملبورن، این مجتمع آپارتمانی واقع شده که با ترکیب نمای بتنی و آجر توانسته به ظاهری دلچسب برای نمای ساختمان دست یابد.

شکل زیبای بالکن ها و استفاده از گل کاری های طبیعی یکی از شیوه های جلوه بخشی به نمای ساختمان است که اخیرا مورد توجه قرار گرفته است. همچنین نصب چراغ و نور پردازی در بالکن ها که در شب زیبایی نمای آجری را چند برابر می سازد.

این مجموعه آپارتمان در حقیقت برای کاهش تراکم خانه های این ناحیه و متمرکز ساختن جمعیت ساخته شده است.

طراح سازه درباره این نمای بی نظیر گفت:« با همکاری سرمایه گذاران Piccolo Developments ، طراحی و پارتیشن بندی قسمت های سازه به گونه ای صورت گرفته تا حس ترکیبی از فردیت و جامعه و همچنین اتصال به محل را ایجاد کنند و به نوعی در عین حفظ حریم خصوصی افراد، امکان ارتباط آنها با یکدیگر را فراهم سازند».

آنان افزودند:«با تغییر کاربردی آجر و عدم استفاده ی آن به شکل بومی، نمایی ایجاد کردیم که در عین هماهنگی با محیط اطراف، خیره کننده و دلپذیر باشد».

بتنی که برای بدنه ی اصلی نمای استفاده شده، علاوه بر پر کردن فاصله ی بین آجر ها به آنها نوعی هارمونی بخشیده است. گویی معماران قصد بازی با رنگ را در طراحی نمای آجری داشته اند.

همچنین در فضای داخلی آپارتمان محلی برای همنشینی و ارتباط ساکنین ساختمان تعبیه شده که توسط تیم طراحی و دیزاین داخلی Hecker Guthrie ساخته شده است.