تنوع رنگ در نمای ساختمان با عث چشم نواز شدن آن می شود
اهمیت تنوع رنگ در نمای شهری

شهر ها گنجینه ای از فرهنگ و تمدن مردم آن منطقه هستند. افراد مختلف که در این شهر زندگی می کنند با زیبایی ها و البته پلشتی هایی مواجه اند که نمی توان به این سادگی از کنار آن گذشت. به همین علت است که نمای ساختمان از مهمترین جنبه های المان های شهری بوده و هم اکنون نیز هست.

درست است که در دنیای مدرن دیگر خبری از معماری های خاص و گرانقدر نیست و بیشتر برج های سر به فلک کشیده و ارتفاع و منظره آن مورد توجه است، اما خانه ها و مجتمع های مسکونی و تجاری به عنوان المان های مهمی در شهر به نمایشی از جلوه های فرهنگ آن شهر می پردازند.

تنوع رنگ یکی از موضوعات مهمی است که باید در اهمیت دادن به نمای شهری مورد توجه واقع شود. یکسان بودن رنگ نمای ساختمان درست است که همگونی مسالمت آمیزی در بین همسایگان ایجاد می کند، اما نمای شهر را بی روح و یکدست می سازد.

استفاده از تنوع رنگ و طرح در نمای ساختمان می تواند جلوه شهر را در این دوران که همه عاشق تنوع هستند، بیشتر نمایان سازد. به همین علت است که طراحان نمای ساختمان اهمیت ویژه ای به تنوع رنگ نمای ساختمان می دهند.

رنگ در نمای ساختمان

طراحان حرفه ای و خوش ذوق برای اینکه بتوانند یک نمای فوق حرفه ای طراحی کنند، به نمای همسایگان یک بنا دقت کرده و سپس با پارامترهای مختلفی که در اختیار دارند، رنگ و متریال نمای ساختمان را انتخاب می کنند. نمای hpl ، نمای آلومینیوم کامپوزیت ، نمای ترمووود و حتی نمای سنگی و آجری می توانند با استفاده از رنگ های متنوعی مورد استفاده قرار گیرند.

باز بودن دست طراح نما می تواند به وی کمک کند تا بهترین رنگ و متریال را انتخاب کرده و در نتیجه نمایی زیبا و شاد برای ساختمان در نظر گیرد. توجه داشته باشید که نمای ساختمان می تواند تاثیرات فراوانی بر روحیات مردم یک شهر بگذارد و از این جهت است که کار طراح نمای ساختمان بسیار مهم و حائز اهمیت است. در واقع طراح برای انتخاب تنوع رنگ نمای ساختمان باید علاوه بر در نظر گرفتن پولی که از سفارش دهنده دریافت می کند، به جنبه های ملی اثری که تولید می کند نیز دقت و توجه داشته باشد.

 

ایران نماکار