نصاب نما دارای ویژگی های مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد
ویژگی های نصاب نمای ساختمان

وقتی داریم از نمای ساختمان صحبت می کنیم، درست است که از جمله کارهای ساختمانی است و به نظر سخت و خشن می آید، اما ترکیبی از کار هنری با اجرای فنی است. به همین علت به نظر می رسد که کار هر فردی نیست که نمای ساختمان را انجام دهد.

روزانه افراد زیادی از طریق نیازمندی های نمای ساختمان در سامانه های مختلفی ثبت نام می کنند و خود را نصاب نمای ساختمان معرفی می نمایند. این در حالی است که نصاب نماب ساختمان باید توانایی هایی فراتر از یک عملیات ساختمانی داشته باشد تا بتواند از پس این کار به خوبی بر بیاید.

ویژگی های نصاب نمای ساختمان

یکی از ویژگی های مهم نصاب نمای ساختمان سلیقه است. درست است که طراح نما باید طرح نمای ساختمان را کار کرده و به نصاب تحویل دهد؛ اما اگر نصاب نمای ساختمان سلیقه نداشته باشد، نمی تواند بر اساس طرح کار را پیش ببرد. داشتن سلیقه نصاب به این معناست که طرح نمای ساختمان را بر اساس سلیقه پیش ببرد و به نحو احسنت اجرایی کند.

نکته دوم دقت است. اگر نصاب نما دقت کافی نداشته باشد، به هیچ وجه نمی توان به یک نمای حرفه ای امید داشت. نصاب نمای ساختمان باید بر اساس اصول نماکاری پیش برود تا بهترین نما را تحویل دهد. بسته به اینکه نوع نمای ساختمان چگونه باشد و از چه متریالی برای ساخت نمای ساختمان استفاده شود، میزان دقت لازم برای نصاب نمای ساختمان تغییر می کند.

یکی دیگر از ویژگی های نصاب نمای ساختمان، وجدان کاری وی است. در واقع نصاب علاوه بر اینکه به زیبایی کار باید توجه کند، به ایمنی و استحکام نما نیز باید دقت کافی داشته باشد. نمای ساختمان چه در آتش سوزی چه در زلزله و طوفان، از اولین قسمت های ساختمان است که در صورت ایمن نبودن، به کل بنا آسیب وارد می شود.

البته مشخص است که نظم و خوش قولی نیز از دیگر ویژگی هایی است که نصاب نما باید داشته باشد. در صورت نداشتن نظم و یا بدقول بودن، ممکن است کار ساختمان سازی و نمای خارجی آن مدت زمان بیشتری نسبت به آنچه پیش بینی شده طول بکشد.

 

ایران نماکار