بازسازی متفاوت نمای ساختمان با سیمان
خانه شامل یک حیاط است که آن را از خیابان جدا می کند
نمای سیمانی در رنگ و طرح خاص در کنار دسترسی به فضای باز و ترکیب آن با معماری مناسب، تمام آن چیزی است که برای تبدیل آپارتمان های کوچک و دلگیر به فضایی دلباز و زیبا مورد نیاز بوده است.
نمای قرمز سیمانی
موزه هنر بتنی قرمز که معمار بریتانیایی David Adjaye برای بنیاد Linda Pace طراحی کرده است اکنون در سن آنتونیو تگزاس در حال ساخت است.
این نمای ساختمانی بی نظیر که با استفاده از سیمان به رنگ قرمز متفاوتی دست یافته است بسیار مناسب یک گالری هنری ارزشمند طراحی شده است. این پانل‌های سیمانی زیبا به صورت پیش ساخته روی نما نصب خواهند شد و در نور خورشید درخششی اعجاب انگیز خواهند داشت.
نمای سیمانی، اعتماد به نفسِ ساختمانِ شما!
پنجره‌های بزرگ در این نمای سیمانی، به ساکنین اجازه می‌دهد که علاوه بر استفاده از نور طبیعی، از زیبایی مناظر اطراف لذت ببرند.
پنجره‌های بزرگ در این نمای سیمانی، به ساکنین اجازه می‌دهد که علاوه بر استفاده از نور طبیعی، از زیبایی مناظر اطراف لذت ببرند. طراح در این باره گفت: «برای ما ساختمان، فضایی است که زندگی را تعریف می‌کند و در عین حال باید با توجه به نیاز‌های متغیر ساکنین قابلیت انطباق داشته باشد».
نمای سیمانی ساختمان
نمای ساختمان بتنی طراحی شده توسط Christ & Gantenbein برای موزه ملی زوریخ (سوئیس) توجهات بسیاری را به خود جلب کرده است.
این سازه که در اوایل قرن نوزدهم با استفاده از سنگ نما توسط Gustav Gull طراحی شده بود، با استفاده از بتن خام بازسازی و اجرا شد. این نمای ساختمان که در عین مدرن بودن نگاهی به گذشته دارد با انتخاب این متریال پیوند خود را با تاریخ حفظ کرده است.
پنجره‌های باریک در نمای سیمانی
نما از سیمان سفید ساخته شده که این رنگ برای کاهش اثرات هوازدگی و فرسایش انتخاب شده است.
سطح صاف و صیقلی نما، سایه‌ها و گوشه‌های ناخواسته را حذف کرده و یک نمای یکدست و ساده ارائه کرده که تاکید بر پنجره‌ها را بیشتر به چشم می‌آورد. نمای ساختمان از سیمان سفید ساخته شده که این رنگ برای کاهش اثرات هوازدگی و فرسایش انتخاب شده است.
آسمان خراش با نمای سیمانی
یک تیم طراحی هلندی برای نمای این برج که در نیوجرسی آمریکا واقع شده توسط از بتن وسیمان استفاده کرده است.
از آنجایی که این پروژه یک آسمان خراش مسکونی است طراحان به ادغام کردن زیبایی در کنار سادگی و مقرون به صرفه بودن توجه داشتند و از این رو نما را با استفاده از سیمان و به همراه پنجره‌های بزرگ طراحی کردند تا هم زیبا و هم دلباز باشد.
نمای سه بعدی سیمانی
این استودیوی محلی این سازه را را برای نگهداری آرشیو ها و اسناد کاغذی مهم طراحی کرده است.
طراحان این گروه راز موفقیت خود را به یاد ماندن در حافظه ی مردم می دانند. یکی از طراحان در این باره می گوید:« وقتی مردم صبح و شب از کنار سازه های طراحی شده توسط تیم ما می گذرند، طراحی منحصر به فرد آن باعث یادآوری ما در ذهن آنان می شود. راز موفقیت یک طراح خوب همین است».
طراحی نمایی با سیمان ترک خورده
در طراحی نمای این سازه که در دانمارک واقع است از سیمان ترک دار استفاده شده است.
با توجه به کاربرد ساختمان که یک بنای اداری و صنعتی است از سیمان برای نمای آن استفاده شده است. این ترک های بزرگ به ایجاد ارتباط برای فضای درونی و بیرونی ساختمان کمک شایانی کرده و همچنین برای افزایش نور ورودی، برای راه پله ها در طرف دیگر سازه از شیشه ی نیمه شفاف استفاده شده است.
نما و نمای سیمانی ساختمان
استفاده از پانل‌های پیش ساخته باعث حذف نیاز به نصب داربست و افزایش امنیت کارگران می‌شود.
ظاهر نهایی این نما بسیار شبیه نمای سیمانی است لذا مرسوم به نمای سیمانی مرکب بوده و از این طریق از نمای سیمانی معمولی که با پایه سیمان پرتلند است قابل تشخیص است. نمای EIFS متشکل از مصالح مرکب متعدد است. در این نما بین لایه‌های مختلف، درزبندها، درزپوش‌ها و ادوات اتصال باید سازگاری وجود داشته باشد. بنابراین پیشنهاد می‌شود تمامی مصالح لایه‌های مختلف از یک تولیدکننده خریداری شود
اجراء نمای سیمانی روی دیوار نما
نمای سیمانی یک لایه باعث کاهش عملیات اجرایی می‌شود.
نمای خارجی ساختمانی که به منظور اجرای نمای سیمانی بر روی دیوارهای LSF داربست بندی شده، عموماً متشکل از دو لایه (لایه پایه اول و لایه پایه دوم) است. هر یک از این لایه‌ها دارای ضخامت تقریبی ۱۰ میلی متر بوده و به همراه لایه نهایی با ضخامت تقریبی ۳ میلی متر، ضخامت کلی در حدود ۲۳ میلی متر برای یک نمای کامل ایجاد می‌نماید.
۱
آخرین مطالب
پرطرفدارترین