نمای سرامیکی قهوه‌ای
تفکر خارج از چارچوب، از ویژگی‌های یک معمار خوب است که با بازی با متریال مناسب می‌تواند سازه‌ای دوست داشتنی بیافریند.
این نمای منحصر به فرد در ترکیب با چوب، یک رنگ طبیعی و ترکیب جذاب در نمای ساختمان ایجاد کرده است و در عین حال به میزان سازگاری با محیط و صرفه جویی در مصرف انرژی افزوده است. پنجره‌های بزرگ به زیبایی و دلبازی نمای ساختمان کمک می‌کنند و علاوه بر آن امکان استفاده کودکان از نور طبیعی روز را فراهم می‌سازند.
دنیا را از پشت نمای سرامیکی بنگر
یک دیوار سبز سرامیکی با طرحی پیچیده و زیبا، این نمای ساختمان را از دیگر نماها متمایز کرده است.
طراح درباره استفاده از این نوع نمای ساختمان در طراحی هایش گفت:« ما در این پروژه به راه حلی برای ترکیب چهار عنصر اصلی در نما دست یافتیم. یعنی ترکیب دیوار، نمای اصلی، سقف و حد فاصل سازه و حیاط (سایبان)».
نمای سرامیکی نمای ساختمان
نمای ساختمانی متشکل از ۳هزار کاشی سرامیکی
انتخاب رنگ نما بسیار هوشمندانه بوده، چرا که در ترکیب فضای سبز اطراف و دریاچه، زیبایی بصری کاملی را ایجاد کرده است،این نمای ساختمان چشم انداز محیط طبیعی را یادآور می شود و مشخصات رنگ و برش آن یادآور جزئیات نمای سرامیکی عمارت Cà d'Zan است.
ترکیب سرامیک و ترمووود در نمایی جنگلی
هردوی مواد به کار رفته در نما طول عمر و دوام بالایی داشته و نیاز به مراقبت و نگهداری خاصی ندارند.
پنجره هایی که در طبقات پایین واقع شده تن‌ها منبع نور طبیعی هستند که نور را به طبقات بالایی نیز انتقال می‌دهند. همچنین دسترسی به نمای زیبایی بیرونی را فراهم می‌کنند...
نمای سرامیک در یک نمای شگفت انگیز
در این خانه سه خوابه که در شمال ایتالیا واقع شده از سرامیک های سفید هلندی در طراحی نما، پوشش کف و دیوار استفاده شده است.
برای طراحان مهم بود که یک نمای شیک و با قابلیت شست و شوی راحت بسازند. در سراسر قسمت بیرونی و درونی از سرامیک هلندی استفاده شده است.
ماشین هوشمند سرامیک نما
این دستگاه هنگام کاربری نیاز به نصب داربست ندارد
کار با دستگاه به کارگر متخصص نیاز ندارد و یک کارگر ساده به راحتی میتواند اوپراتور دستگاه باشد، انجام کار تا ارتفاع، سه ونیم متر با سه نوع مصالح در یک ساعت ونیم، مقرون به صرفه به لحاظ وقت، جهت صاحبان صنایع غذایی و بهداشتی که نیاز به تسریع در کار دارند.، داشتن حداقل سرعت 30برابری نسبت به استاد کاران مجرب سنتی در پروژه های خرد و کلان
نصب نمای سرامیکی
سرعت بسیار بالا هنگام نصب
با استفاده از چسب‌های کاشی و سرامیک بن‌سازه می‌توان به سهولت محصولات پرسلانی، گرانیتی و سنگ را در سطوح نمای ساختمان‌ها نصب نمود و این موضوع توسط ملات سیمان امکان‌پذیر نبوده و پس از گذشت زمان امکان جدا شدن، کنده‌شدن و افتادن از روی نمای ساختمان وجود دارد که با هزینه اندک می‌توان از این امر جلوگیری کرد.
مراحل نصب سرامیک خشک
از اتصالاتی ضخیم و با دوام استفاده شود
اتصالات در برابر سرما، گرما، بخار آب و گازهای موجود در هوا مقاوم باشند و از اتصالاتی ضخیم و با دوام استفاده شود. متریال زیرسازی با مصالح نمای خشک به گونه ای انتخاب شود که از لحاظ شیمیایی با یکدیگر مغایرت نداشته باشند،حتما پس از نصب کیفیت کل سازه نما مورد بررسی و آزمایش قرار گیرد.
اجزاي بسيار مهم نماي ساختمان
نماي ساختمان يکي از اجزاي بسيار مهم ساختمان است. برخي از عملکردهاي نما و عوامل مؤثر در نما سازي در زير به طور خلاصه بيان شده است:
نما به عنوان يک معرف:همان طور که که لباس فرد، معرف شخصيت وي مي باشد، خانه نيز به مانند لباس دوم ميبايست معرف شخصيت و مقام اجتماعي مالک خود باشد. در معماري غرب نما داراي حالت نمايش است، بدين صورت که در همان وهله اول کسي را که پشت آن زندگي مي کند، نشان مي دهد....
شیوه نصب سرامیک
روش نصب سرامیک
از چسب پودری پلیمری تک جزیی برای وصل کردن مواد پایه معدنی از جمله کاشی و سرامیک و بلوک های سبک با اطمینان میتوان استفاده گرد. چسب پودری پلیمری ، چسب فوق تک جزیی بوده و مواد پلیمری بصورت پودر در آن وارد شده که همین مزیت استفاده از چسب پودری پلیمری تک جزیی را در مقایسه با چسب های دو جزیی بسیار راحت میکند .
آخرین مطالب
پرطرفدارترین