نمای شیشه‌ای
این بنا با بیش از ۳۲۰ پانل شیشه‌ای و حدود ۱۶ متر ارتفاع توسط دولت تایوان ساخته شده تا محلی برای جشن‌های عروسی باشد.
این بنا با بیش از ۳۲۰ پانل شیشه‌ای و حدود ۱۶ متر ارتفاع توسط دولت تایوان ساخته شده تا محلی برای جشن‌های عروسی باشد. این بنا با بیش از ۳۲۰ پانل شیشه‌ای و حدود ۱۶ متر ارتفاع توسط دولت تایوان ساخته شده تا محلی برای جشن‌های عروسی باشد.
نمای ساختمان موزه ملی فوتبال منچستر ، یکی از زیباترین موزه های ورزشی دنیا
سقف این موزه شبیه به پیست اسکی ست و شیب نسبتا زیادی دارد و از لحاظ رنگ کاملا با نمای خارجی آن مطابقت دارد .
نمای خارجی ساختمان دارای یک شیب ملایم است که آن را از ساختمان های کنار خود متمایز ساخته است . سطح این موزه دارای روکشی براق ، صاف و سبزرنگ دارد که تمامی آن با استفاده از ۲۲۰۰ قطعه شیشه پوشیده شده است و کاملا شفاف است .
نمای ساختمان نیلوفر آبی شیشه ای شهر ماکائو
هم برج و هم سکوی نیلوفری شکل آن در مرحله اول با ۲۴هزار قطعه شیشه که روکشی از جنس طلا دارند ، پوشیده شد و سپس لژ سلطنتی آن را با لایه ای از تیتانیوم و فلزات دیگر پوشاندند . برای قسمت گنبدی شکل این پروژه پیچیده که ارتفاعی در حدود ۳۰ متر دارد ، از ۵۶۰۰ قطعه شیشه استفاده شده است .
ایستگاه مترو یا نمایی به سوی آینده ؟!
درهای ورودی که هر دو مثل هم طراحی شده اند ، دارای سازه ی فولادی هستند .
ساخت این ایستگاه از تکنولوژی های جدید استفاده شده که در نتیجه توانسته اند آن را شبیه به یک غار سنگی درست کنند و با نمای در ورودی اش ، این هدف به طور ۱۰۰ درصد تحقق یافته است .
نمای برج سندیک ویکتوریا ، فانوس دریایی استکهلم
برج سندیک ویکتوریا که یکی از زیباترین ساختمان های شهر استکلهم می باشد
برای نمای این برج از هشت مدل مختلف شیشه و آینه استفاده شده است . آن ها را به صورت قطعات مثلثی شکل بریده اند و طبق یک الگوی کاملا اتفاقی در سطح آن توزیع کرده اند به طوری که در هیچ قسمت از این نما ، یک الگوی مشابه دیده نمی شود .
نمای شیشه ای سالن برگزاری جایزه نوبل
تالار کنفرانس آئولا در کنار دانشکده این موسسه تاسیس شده است .
این قطعات شیشه ای از لحاظ جنس با هم متفاوت اند و برخی شفاف هستند ، برخی خاصیت عایق بودن دارند و برخی سایه ایجاد می کنند .
نمای ساختمان یکی از عجیب ترین ایستکاه های مترو دنیا
این سازه ، معماری و طرحی خاص و مدرن دارد و نشانه هایی از معماری گوتیک نیز در آن دیده می شود .
ساختار این ایستگاه به طوری ست که شبکه ای از ستون های بلندی در بالای تمام خطوط مترو قرار دارند . در بالای این ستون ها ، انشعابات فلزی ای طراحی شده که ساختار هر ستون را شبیه به ساقه و برگ کرده است که از اجتماع این ستون ها ، سقفی در بالای خطوط مترو تشکیل شده است .
برج شارد ، بلندترین آسمان خراش اروپا | Shard London Bridge
هشت تراشه شیشیه ای طرح اصلی و ظاهر بی نظیر این برج را بنا نهاده است و حالت مخروطی آن را شکل داده اند
چیزی که بیش از هر چیز این شارد را نسبت دیگر رقیبانش برتری بخشیده این است که همچین سازه ای با این عظمت و شکل مخروطی که طرحی غیر معمول است ، بر روی رودخانه تایز واقع شده است .
نگاهی به نمای ساختمان مرکز تجاری شیشه ای در نیویورک
شروع ساخت آن با طرح و ایده Daniel Libeskind در سال ۲۰۰۳ آغاز شد
مرکز تجارت جهانی که در نیویورک واقع شده ، به دلیل اهمیت زیاد و گستردگی ای که داشت در طول دوره ساخت خود دچارتحولات زیادی شد و دیدگاه های بسیاری در رابطه با نحوه ساخت و تاسیس آن به وجود آمد .
نمای شیشه ای
نمای خارجی ساختمان در واقع به طور عایق حرارتی و صوتی عمل میکند
مقاومت در برابر سرما ، مقاومت در برابر گرمای خورشید ، زندگی کم خطر، راحت تر شدن حفظ پاکیزگی محیط و محافظت از فضای خصوصی . او برای داشتن همچین محیطی پیشنهاد کرد تا از شیشه هایی در ابعاد بزرگ استفاده شود که امروزه ایده آن را می توان در اکثر بناهای معروف مشاهده کرد .
۱
آخرین مطالب
پرطرفدارترین