نمای ساختمان موزه ملی فوتبال منچستر ، یکی از زیباترین موزه های ورزشی دنیا
سقف این موزه شبیه به پیست اسکی ست و شیب نسبتا زیادی دارد و از لحاظ رنگ کاملا با نمای خارجی آن مطابقت دارد .
نمای خارجی ساختمان دارای یک شیب ملایم است که آن را از ساختمان های کنار خود متمایز ساخته است . سطح این موزه دارای روکشی براق ، صاف و سبزرنگ دارد که تمامی آن با استفاده از ۲۲۰۰ قطعه شیشه پوشیده شده است و کاملا شفاف است .
نمای ساختمان نیلوفر آبی شیشه ای شهر ماکائو
هم برج و هم سکوی نیلوفری شکل آن در مرحله اول با ۲۴هزار قطعه شیشه که روکشی از جنس طلا دارند ، پوشیده شد و سپس لژ سلطنتی آن را با لایه ای از تیتانیوم و فلزات دیگر پوشاندند . برای قسمت گنبدی شکل این پروژه پیچیده که ارتفاعی در حدود ۳۰ متر دارد ، از ۵۶۰۰ قطعه شیشه استفاده شده است .
ایستگاه مترو یا نمایی به سوی آینده ؟!
درهای ورودی که هر دو مثل هم طراحی شده اند ، دارای سازه ی فولادی هستند .
ساخت این ایستگاه از تکنولوژی های جدید استفاده شده که در نتیجه توانسته اند آن را شبیه به یک غار سنگی درست کنند و با نمای در ورودی اش ، این هدف به طور ۱۰۰ درصد تحقق یافته است .
نمای برج سندیک ویکتوریا ، فانوس دریایی استکهلم
برج سندیک ویکتوریا که یکی از زیباترین ساختمان های شهر استکلهم می باشد
برای نمای این برج از هشت مدل مختلف شیشه و آینه استفاده شده است . آن ها را به صورت قطعات مثلثی شکل بریده اند و طبق یک الگوی کاملا اتفاقی در سطح آن توزیع کرده اند به طوری که در هیچ قسمت از این نما ، یک الگوی مشابه دیده نمی شود .
نمای شیشه ای سالن برگزاری جایزه نوبل
تالار کنفرانس آئولا در کنار دانشکده این موسسه تاسیس شده است .
این قطعات شیشه ای از لحاظ جنس با هم متفاوت اند و برخی شفاف هستند ، برخی خاصیت عایق بودن دارند و برخی سایه ایجاد می کنند .
نمای ساختمان یکی از عجیب ترین ایستکاه های مترو دنیا
این سازه ، معماری و طرحی خاص و مدرن دارد و نشانه هایی از معماری گوتیک نیز در آن دیده می شود .
ساختار این ایستگاه به طوری ست که شبکه ای از ستون های بلندی در بالای تمام خطوط مترو قرار دارند . در بالای این ستون ها ، انشعابات فلزی ای طراحی شده که ساختار هر ستون را شبیه به ساقه و برگ کرده است که از اجتماع این ستون ها ، سقفی در بالای خطوط مترو تشکیل شده است .
برج شارد ، بلندترین آسمان خراش اروپا | Shard London Bridge
هشت تراشه شیشیه ای طرح اصلی و ظاهر بی نظیر این برج را بنا نهاده است و حالت مخروطی آن را شکل داده اند
چیزی که بیش از هر چیز این شارد را نسبت دیگر رقیبانش برتری بخشیده این است که همچین سازه ای با این عظمت و شکل مخروطی که طرحی غیر معمول است ، بر روی رودخانه تایز واقع شده است .
نگاهی به نمای ساختمان مرکز تجاری شیشه ای در نیویورک
شروع ساخت آن با طرح و ایده Daniel Libeskind در سال ۲۰۰۳ آغاز شد
مرکز تجارت جهانی که در نیویورک واقع شده ، به دلیل اهمیت زیاد و گستردگی ای که داشت در طول دوره ساخت خود دچارتحولات زیادی شد و دیدگاه های بسیاری در رابطه با نحوه ساخت و تاسیس آن به وجود آمد .
نمای شیشه ای
نمای خارجی ساختمان در واقع به طور عایق حرارتی و صوتی عمل میکند
مقاومت در برابر سرما ، مقاومت در برابر گرمای خورشید ، زندگی کم خطر، راحت تر شدن حفظ پاکیزگی محیط و محافظت از فضای خصوصی . او برای داشتن همچین محیطی پیشنهاد کرد تا از شیشه هایی در ابعاد بزرگ استفاده شود که امروزه ایده آن را می توان در اکثر بناهای معروف مشاهده کرد .
هتلي شيشه اي در حال خرد شدن بين صخره ها
Andrii Rozhko طراح اين سازه است كه آن را هتلي در آلپ نام گذاري كرده است. همچنين قرار است جنس بدنه ساختمان از آلومينيوم باشد.
اين سازه كه قرار است در كوه هاي آلپ ساخته شود،‌ حالتي دارد كه گويي بين كوهستان گير كرده و در حال خرد شدن است.
۱
آخرین مطالب
پرطرفدارترین