نمای بیرونی
آسمان خراش شیشه ای، در خدمت توسعه ی شهری
این نما با ۲۶۸ متر ارتفاع، از فناوری Diagrid برای نمای بیرونی خود استفاده می کند که موجب ایجاد سایه هایی در نمای ساختمان می گردد. این تکنولوژی با محدود کردن میزان تابش نور به داخل، به تعدیل هوای ساختمان کمک شایانی می کند...
آسمان خراش خیره کننده شیشه‌ای
شاید بتوان گفت: پر استفاده‌ترین متریال در طراحی نمای آسمان خراش‌ها شیشه است.
به دلیل شکست قطعات شیشه از وسط، بخشی از نور به سمت بالا و بخشی به سمت پایین متمایل می‌شود. از این رو با انتخاب نمای شیشه ای، علاوه بر زیبایی ۳۰ درصد در مصرف انرژی صرفه جویی می‌شود. شاید بتوان گفت: پر استفاده‌ترین متریال در طراحی نمای آسمان خراش‌ها شیشه است. چرا که با ارتفاع خود گویی الماس و ستاره اند که در دل آسمان می‌درخشند.
نمای ساختمانی تمام شیشه ای
یکی از بلوک ها شامل قسمت اصلی است در حالیکه قسمت دیگر به عنوان محلی برای اقامت میهمانان طراحی شده است.
ارائه ارتباط قوی داخلی و بیرونی هدف اصلی طراحان بود. یکی از معماران در این باره گفت:« در ها و پنجره های بزرگ نمای ساختمان، علاوه بر شیشه ای بودن، قابلیت باز شدن به طور کامل را دارند که به ارتباط موثر محیط داخلی و خارجی کمک شایانی می کند».
نمای تمام شیشه
کف و ستون های این سازه از فلز است و شیشه تقریبا تمامی قسمت های آن از جمله بالکن ها را در بر گرفته است
همچینین استفاده از رنگ خاکستری در نما به آن دلیل بود که نور شهر در شب بیشتر به چشم بیاید و با داشتن فضای نیم تاریک، زیبایی چشم انداز دو چندان شود،کف و ستون های این سازه از فلز است و شیشه تقریبا تمامی قسمت های آن از جمله بالکن ها را در بر گرفته است..
بازسازی نمای شیشه ای
این نمای شیشه ای که در برن سوئیس واقع شده است، یک موزه است که در طی سالهای ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۹ مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت.
پیشرفت صنعت معماری در اروپا بر هیچکس پوشیده نیست. به طوری که کشور هایی مانند ایتالیا را می توان قلب این صنعت و هنر قلمداد کرد. اما رشته ی بازسازی و نگهداری از آثار معماری بسیار بیشتر از رشته عمران و معماری در دانشگاه های اروپا دانشجو می پذیرد. چرا که بنا ها و نما ها بخشی از هویت هر شهر و ملیت است و مرمت و نگهداری شایسته از آثار قدیمی بیش از ساخت آثار جدید و مدرن اهمیت دارد.
نمای ساختمان مکعب آبی رنگی که مرکز ملی ورزش‌های آبی پکن می باشد
از مسایل بسیار مهمی که باعث نگرانی مهندسین می شد ، تغییر اندازه قطعات بر اثر تغییرات آب و هوایی بود .
مرکز ملی ورزش های آبی پکن که به مکعب آب هم معروف است ، در شهر پکن واقع شده و در سال ۲۰۰۸ میزبان بازی های آبی المپیک بود و ظرفیت ۱۷هزار تماشاچی را دارد . طراحی این سازه توسط گروه معماری آروپ و یک تیم استرالیایی انجام شده و ساخت آن در حدود سه سال به طول انجامید .
ده نماي شيشه اي خاص
در زير ده سازه زيبا و منحصر به فرد آورده ده كه ماده اصلي در ايجاد آن شيشه است.
در اين مطلب،‌ده نماي برتر شيشه اي در سراسر جهان را مرور مي كنيم كه ظرف ده سال گذشته توسط معماران مختلف طراحي و ساخته شده. آنها با استفاده از قدرت خلاقيت و تخیل،‌ سازه هايي تماما شيشه اي به وجود آوردند تا از نور در بالاترين حد ممكن استفاده كنند.
نمای ساختمان و کرتین وال نما
نصب المانهای افقی و عمودی در کارگاه ( محل پروژه ) انجام می گیرد
روش ساخت پنل ها به این صورت می باشد که کلیه پروفیل های به کار رفته به صورت نر و ماده ساخته شده و مثلا اگردر یک پنل پروفیل نر کار شده است در پنل کناری در همان نقطه اتصال پروفیل ماده مولیون به کار رفته که در نهایت موقع نصب داخل هم رفته و به هم چفت می شوند و به صورت یک پروفیل دیده می شوند.
نمای ساختمان کریتن وال با سیستم لامل
ساختارکریتن وال با سیستم لامل
این نوع نما بصورت صنعتی ساخته میشود و جزئیات آن طوری طراحی شده است که استراکچر تمام آلومینیومی آن در مواجه با انواع تنشهای وارده از جابجایی سازه اصلی ساختمان در زلزله، نیروی مستقیم زلزله و باد ، نشست های احتمالی و وزن خود نما کاملا منعطف عمل کرده که بخاطر همین قابلیت به آن self-support یا خود ایستا اطلاق میگردد
اجرا نمای فریم لس
مزیت های سیستم های فریم لس
در نمای فريم لس شيشه ای، قابهای آلومینیومی نگه دارنده شیشه (دو جداره یا تک جداره) بر روی یک فریم آهنی که از پروفیل هایی با سایز های متفاوت (غالبا 40*40) ساخته شده است نصب و فیکس می گردد. فواصل شیشه با یکدیگر در نمای بیرونی چنان نزدیک هم بوده که فریم آهنی از نمای روبرو دیده نخواهد شد.
۱
آخرین مطالب
پرطرفدارترین