زندگی در درون یک تیوب شیشه‌ای امکان پذیر خواهد شد
این ساختمان چهار طبقه با نمای شیشه‌ای منحصر به فرد، یک چشم انداز ۳۶۰ درجه از جنگل را در اختیار ساکنین قرار خواهد داد.
این نمای صد درصد شیشه‌ای حول یک درخت قدیمی ساخته می‌شود و آن را به طور کلی در بر میگیرد. به گونه‌ای که تجربه‌ی زندگی در جنگل برای ساکنین کاملا تداعی خواهد شد. این ساختمان چهار طبقه با نمای شیشه‌ای منحصر به فرد، یک چشم انداز ۳۶۰ درجه از جنگل را در اختیار ساکنین قرار خواهد داد.
آسمان خراش عظیم با نمای شیشه ای
پروژه ی آسمان خراش عظیم با نمای شیشه ای
این سازه که از سمتی به ایستگاه راه آهن دسترسی دارد از سال ۲۰۱۷ آغاز شده و قطعا نقش مهمی در احیای شبکه ی تجاری این ناحیه ایفا خواهد داشت. در اطراف این آسمان خراش شیشه ای، ساختمان های زیادی در حال ساخت هستند که مرتبط با این آسمان خراش، یک شبکه عظیم از فضاهای تجاری و ارتباطی را ایجاد خواهند کرد.
ترکیب متریال مختلف در نمای ساختمان
ترکیب متریال مختلف در نمای ساختمان، مانند یک آیفون سازه ای بی نظیر ساخته است
این خانه ی L مانند با طرح ها و استفاده ی به جا و صحیح متریال در نمای ساختمان و طراحی آن بدون شک از یکی از قابل توجه ترین سازه ها به شمار می رود.طراحان درباره ان نمای شاخص گفتند:« علاقه به شفافیت و سبکی سبب شد تا نمای شیشه ای را به گونه ای طراحی کنیم که مانند یک آیفون، ترکیبی بی نقص از متریال ایده آل باشد».
شیشه و فلز در نمای ساختمان
شیشه‌های خرد شده ترکیب شیشه و فلز در یک نمای ساختمان ساحلی اعجاب انگیز
نمای این سازه یادآور چرخش‌های صوفیان است و به نوعی به نظر می‌اید شیشه‌های به کار رفته در نمای ساختمان در حال خرد شدن و چرخیدن هستند. در نتیجه معماری این سازه کمی به مجسمه سازی نزدیک شده است.
شیشه سکوریت نما و عملیات تولید
قبل و بعد از سکوریت کردن شیشه عملیات هایی روی آن صورت می گیرد.
عملا بیشتر انواع فعالیتهایی که به منظور زیبا سازی یا بیشتر کردن وجه دکوراتیو این شیشه های بر روی آنها انجام می گیرد نیز باید قبل از عملیات سکوریت شدن، انجام شود. در مقابل گروه دیگری از این نوع فرایند ها نیز هستند که باید بعد از عملیات سکوریت کردن شیشه ها انجام شود.
نمای ساختمان با شیشه اسپندرال
شرح شیشه اسپندرال
اسپندرال درپوشش سطوحی چون فضای مابین طبقات در نماهای تمام شیشه ای، سقفهای شیشه ای، ویترین فروشگاه ها، پارتیشن و دکوراسیون داخلی و یا به منظور مخفی کردن تاسیسات و تجهیزات استفاده می شود..
نمای ساختمان و شیشه سکوریت
حضور شیشه سکوریت در ایران به دهه 40 شمسی میرسد
امروزه شیشه سکوریت از تنوع رنگی گوناگونی بهره مند است.کاهش نور، ایجاد فضای دکوراتیو و استفاده بهینه از انرژی از جمله کارکردهای نوع رنگی آن می باشد. این محصول امروزه دارای کاربردهای متنوعی از جمله: در فروشگاه، بالکن، حمام، نمایشگاه ماشین، پارتیشن، دودبند دارد و جزء لاینفک زندگی امروزی و صنعت ساختمان شده است.
اسپایدر و چارچوب سازه
نمای ساختمان و نمای اسپایدردر نما
در این سیستم خرپاهای فلزی با توجه به میزان مورد نیاز تحمل بار مرده و بارهای دینامیک طراحی می شوند. اسپایدرها با جوش و یا پیچ بر روی این سازه سوار شده و انتقال بار را صورت می دهند. در این سیستم محاسبه خرپاها ساده تر بوده و اجرای آن به سرعت امکان پذیر است. علاوه بر این، محاسبان سازه در ایران شناخت خوبی از عملکرد این سیستم دارند
نمای ساختمان و متریال شیشه
در ایران نیز ساختن شیشه قدمت چند هزار ساله دارد
رومیان نیز در فن شیشه گری مهارت داشته اند و در این صنعت از سایرین پیشرفته تر بودند. در ایران نیز ساختن شیشه قدمت چند هزار ساله دارد در حفاری های انجام شده در لرستان و شوش، باستان شناسان قطعات شیشه اي سبز رنگ بدست آورده اند که قدمت آن را 2250 سال قبل از میلاد می دانند
نمای ساختمان با متریال شیشه
نمای شیشه ای یکی از زیباترین نماهای مدرن ساختمانی است که با توجه به کاربرد شیشه و آلومینیوم ، از شرایط و ویژگیهای منحصر به فردی برخوردار می باشد
نما در ساختمان ، به عنوان حائلی بین شرایط فیزیکی واقلیمی خارج ساختمان ( شرایط جوی) و همچنین به عنوان نمایشگر هویت حجمی و زیبایی آن، انواع گوناگونی داردکه از ترکیب مصاالح مختلف شکل می گیرد و به ساختمان معنا می دهد...
۱
آخرین مطالب
پرطرفدارترین