پنجره هاي آلومينيومي در نماي ساختمان
پانل هاي آلومينيوم ، قاب پنجره هاي اين سازه بتني را در بر گرفته است.
طراحي اين ساختمان به شكل يك نعل اسب با حياط و استخري درميان آن است. قاب هاي پنجره تيره و كمي برجسته تر از نما ،اين سازه را از ديگر ساختمان ها متمايز مي كند.
شش برتري در و پنجره آلومينيومی
انعطاف پذيري در طراحي
در حال حاضر پنجره هاي آلومينيومي به صورت يك عايق حرارتي و صوتي عالي عمل مي كنند و يكي از بهترين انتخاب ها در اين زمينه هستند. و حتي در اين زمنيه از پي وي سي و چوب هم پيشي مي گيرند. اين نوع قاب ها مصرف انرژي را تا 60 درصد كاهش مي دهند.
نمای ساختمان و پنجره ترمال بریک
امروزه استفاده از فریم های آلومینیومی به علت شکل پذیری بالا و سبکی متداول شده است
در پنجره دوجداره آلومینیوم ترمال بریک با تکیه بر چند اتصال رایج به خصوص یراق آلات پیچ و پرچی و همچنین پانچ با استفاده از لقمه‌های توپر آلومینیومی قدرت اتصال به نحوی فوق‌العاده بالاست. یراق‌آلات مستقیماً به فلز آلومینیوم متصل هستند.نگهای پودری الکترواستاتیک با تنوع فوق‌العاده بیش از ۲۵۰ رنگ متنوع را در اختیار مصرف‌کنندگان پروفیل آلومینیوم می‌گذارد
پنجره آلومینیومی
درب الومینیومی انتخابی ایده آل برای درهای بیرونی است
با وجود مزایای بسیاری که فریم های الومینیومی دارند بسیاری از طراحان منظر آنها را ترجیح نمیدهند.این عمدتا به دلیل ظاهر نسبتا سرد و یا مصنوعی است که سطح الومینیوم دارد.حتی پس از نقاشی و رنگ آمیزی سطوح الومینیوم، جلوه و پذیرندگی که دربهای ساخته شده از چوب جنگلی دارند در فریم های الومینیومی تکرار نمیشود.
پنجره دو جداره آلومینیومی نرمال
اتلاف انرژی در پنجره های آلومینیومی با شیشه دو جداره خوب بسیار کمتر از پنجره های آهن است
در پنجره‌هاي آلومينيومي با تکيه بر چند اتصال رايج به خصوص يراق آلات پيچ و پرچي و همچنين پانچ با استفاده از لقمه‌هاي توپر آلومينيومي قدرت اتصال به نحوي فوق‌العاده بالاست. يراق‌آلات مستقيماً به فلز آلومينيوم متصل هستند.استفاده از شیشه دو جداره مناسب و نوارهای لاستیکی استاندارد دور شیشه باعث ایزوله شده محیط داخل از بیرون شده که محیط را عایق حرارتی و حتی صوتی از بیرون مینماید.
انتخاب پنجره مناسب
پنجره آلومینیوم
بر هزینه های اولیه زیاد برای ساخت، احتیاج به نگهداری‌های مداوم و پرهزینه نیز دارد. علاوه بر این، با اینکه چوب عایق حرارتی بسیار خوبی است ولی به دلیل مشکل بودن امکان استفاده از درزگیرهای لاستیکی در محل اتصالات، میزان انتقال حرارت در این پنجره‌ها نسبت به پنجره‌های UPVC بسیار بالاتر است.
آلومینیوم چیست؟
معرفی آلومینیوم
قبل از جداسازی فلز آلومینیوم، اکسید آن آلومین نامیده می شد. پس از تهیه آلومینیوم از آلومین، این فلز را آلومیم نامیدند که بعدها به آلومینم تغییر نام داد تا با آلومین مطابقت داشته باشد. در نهایت این واژه به آلومینیوم تغییر پیدا کرد. زیرا نام بسیای از عناصر فلزی به (یم) ختم می شود.
آخرین مطالب
پرطرفدارترین