میدان و نمای فایبرسمنت برد
این میدان هم منفعت دولتی داشته است و هم دارای بخش خصوصی ست .
نمای خارجی ساختمان از صفحات نازک فایبرسمنت طوسی رنگ براق تشکیل شده است که برای زیباتر شدن آن و داشتن کمی رنگ متضاد برای بیشتر جلوه دادن ، برای پنجره های آن چوب قهوه ای مایل به زرد به کار رفته است .
خانه ای از جنس الیاف سیمانی که هیچکدام از پنجره هایش هم انداره نیستند!
سقف این خانه که به طور شیروانی زاویه دار ساخته شده است ، برخلاف بقیه شیروانی ها ، حالتی نامتقارن دارد
نمای این خانه که در یکی از شهرهای ژاپن واقع شده است را می توان به عنوان یکی از طرح های متفاوت در حوزه معماری به شمار آورد . معمار این خانه Atelier HAKO است . او برای نمای بیرونی این خانه الیاف سیمانی را انتخاب کرده است که تماما به رنگ طوسی تیره و روشن هستند و برای این که اثری متفاوت و دور از عرف معمول ایجاد کند
فایبرسمنت برد و نمای ساختمان
از به هم چسبیدن و کنار هم قرار گرفتن صفحات فایبرسمنت بوردها ، شبکه مستطیل شکلی به وجود می آید
از به هم چسبیدن و کنار هم قرار گرفتن صفحات فایبرسمنت بوردها ، شبکه مستطیل شکلی به وجود می آید که ساختار کلی و نمای خارجی ساختمان را تشکیل می دهد .
استفاده از صفحات فايبر سمنت تقويت شده برای نمای ساختمان چه مزايايي در پي دارد؟
صفحات فايبر سمنت برد از چه ساخته شده اند؟
اين نوع از فايبر سمنت كه برای نمای ساختمان است از دهه هشتاد ميلادي به كار گرفته شد،‌ پيشرو در جايگزيني متريال تقويت شده در صنعت ساختمان مبتني بر سيمان و بتن و همگام باطبيعت است.
چرا از فایبرسمنت برد در نمای ساختمان استفاده كنيم؟
يكي از مزاياي بزرگ استفاده از فایبرسمنت برد در نماي ساختمان در دوام آن است.
يكي ديگر از مزاياي آن اين است كه از ورود رطوبت به داخل سازه در ساختمان جلوگيري مي كند. بنابراين تا مدت طولاني در برابر رطوبت در امان هستيد توسط فایبرسمنت برد
آیا استفاده از صفحات فایبر سمنت خطرناک است؟
امنیت در صفحه های فایبر سمنت
از دهه ۸۰ میلادی صفحه های فایبر سمنت نقش بزرگی در نمای ساختمان داشته اند و به استفاده گسترده رسیده اند. شاید بتوان آنها را قلب صنعت نما دانست
شاخص نماي فايبر سمنت برد
به نسبت چوب، سنگ و آجر دوام بالاتر و هزينه ي كمتري دارد.
اگر شما معمار يا مهندس ساختمان هستيد پس قطعا مي دانيد انتخاب مواد و مصالحي كه براي سازه شما مناسب اند چقدر هزينه بر است.فايبر سمنت يكي از مصالح محبوب و پركاربرد براي نماي بيروني ساختمان است.
نماي فايبر سمنت برد
مدرسه ي هنر هاي نمايشي با نماي فايبر سمنت برد
اين محل كه به طور كامل با صفحه هاي فايبر سمنت خاكستري موازي پوشيده شده يك مدرسه ي هنر هاي نمايشي و سيرك است.اين مدرسه كه در فضاي باز و در كنار رود واقع شده، ‌در حومه ي پاريس قرار دارد و از قرن نوزدهم اين ناحيه محل تمرين سيرك هاي نمايشي پاريس بوده است.
فایبر سمنت برد و نمای ساختمان
فایبر سمنت برد امروزه به عنوان یک نمای پر کاربرد شناخته می شود
در سالهای بعد از صفحات سیمانی با الیاف سلولوزی با اسم فایبر سمنت برد تولید شدند که بعد از گسترش و محبوبیت آن، برایش استاندارد های بین المللی تدوین گردید. در حال حاضریکی از بهترین نوع مصالح موجود برای پوشش دیوار و کف و … صفحات سیمانی فایبر سمنت برد می باشند. این نمای ساختمان کاربرد فراوانی یافته است.
فایبرسمنت برد ساده
فایبر سمنت برد ساده smart board
فایبر سمنت (سمنت برد) در نمای ساختمان، دیوار های داخلی و خارجی، کف و سقف بکار برده می شود و از آنجا که رطوبت آسیبی به این محصول نمی رساند، میتوان از آن در محل های مرطوب مانند حمام، دستشویی و آشپزخانه ساختمان استفاده نمود.
۱
آخرین مطالب
پرطرفدارترین