نمای فایبرسمنت برد و راه حل نهایی
بدون شک یکی از متریال مورد نظر و زیبا برای هر طرحی در نمای ساختمان، صفحات فایبر سمنت برد است.
این خانه‌های آپارتمانی باریک و کوچک، با رشد فرد گرایی و از بین رفتن خانواده‌های چند هسته‌ای و بزرگ در جای جای جهان به شدت رو به افزایش اند. از اینرو معماری و طراحی اینگونه نا‌ها بیش از پیش اهمیت یافته است. چرا که می‌توان گفت: نسل جدید طراحی نمای ساختمان و نماسازی و نماکاری را در خدمت آپارتمان نشینان و ساکنان خانه‌های کوچک تک نفره و چند نفره خواهد بود.
خانه‌ی آبی کاربنی با صفحات فایبر سمنت
معمولا برای هر یک از قسمت‌های نمای ساختمان، یک راه حل پیشنهاد می‌شود
ساختمان در محلی دور از دیگر مناطق مسکونی قرار گرفته و بنابراین حفظ حریم خصوصی از دغدغه‌های طراحان نبوده است. اما همچنان دیوار‌های نما به نحوی کار شده تا کمترین میزان فضای داخلی از بیرون مشخص باشد و همچنین نور و هوای تازه به وارد ساختمان شود. همچنین دیواره هایی نیز در اطراف ملک برای مشخص کردن ملک خصوصی ساخته شده است.
نمای ساختمانی بشقاب پرنده مانند
یکی از این متریال‌ها فایبر سمنت برد است که در عین زیبایی، دوام و هزینه مقرون به صرفه را به نمای ساختمان می‌بخشد.
با ورود متریال جدید به عرصه‌ی طراحی نمای ساختمان درسال‌های اخیر شاهد گسترش افق دید معماران و طرح‌های تازه تری در انواع نما‌های مختلف، از خانه‌های ویلایی گرفته تا فرودگاه‌ها و نما‌های تجاری هستیم.
مدرسه‌ای زیبا با صفحات فایبرسمنت
برا‌ی طراحی نمای ساختمان تیم معماری از مصالح محکمی استفاده کرد که امنیت کامل را برای دانش آموزان در مقابل هر اتفاقی فراهم کند.
کاربرد فایبر سمنت برد در معماری کلاسیک
در طراحی و ساخت این خانه ی روستایی که در فرانسه واقع شده، از صفحات فایبرسمنت استفاده شده است.
طراح در مورد انتخاب نمای فایبر سمنت برای سختمان گفت:« از آنجایی که این متریال یکی از محبوب ترین مواد شناخته شده برای نمای ساختمان است در استفاده ی آن شک نداشتیم. به خصوص برای آنکه به یکپارچه شدن نما و هماهنگی آن با اطراف کمک شایانی می کند».
پنج ایده برتر برای نمای فایبر سمنت برد
همانطور که در تصویر می بینید این طراحی زیبا و یکدست با استفاده از فایبر سمنت ساخته شده است.
بر خلاف دیگر متریال ها، فایبر سمنت برد نمی تواند در مقایس و اندازه ی کوچک و حتی متوسط تولید شود. بنابر این بیشتر شرکت هایی مبادرت به تولید آن می ورزند که از پس توانایی مصرف انرژی و هزینه ی آن برآیند.در طرف دیگر، با افزایش مصرف این متریال در نما، هر روزه بر میزان تولید آن افزوده می شود. در ادامه پنج نمای برتر را مرور می کنیم که با استفاده از صفحات فایبر سمنت طراحی شده اند.
فايبرسمنت برد در ساختمان هاي تجاري
اين نما، با تركيب زيبايي،‌ استحكام و تداوم به نماي ساختمان تجاري شما با كمترين هزينه بهترين ظاهر را مي بخشد.
مقاومت در برابر آتش، رطوبت،‌ ضربه،‌ عدم تغيير رنگ در شرايط آب و هوايي مختلف و حداقل پنجاه سال دوام از جمله ويژگي هايي است كه در صورت انتخاب نماي فايبرسمنت برد از آن بهره مند خواهيد بود.
کاربرد فايبر سمنت برد
خصوصيات فايبر سمنت برد ها
از خصوصيات فايبر سمنت برد ها، مقاومت در برابر ضربه، رطوبت و آتش است. همچنين در طول زمان تغيير رنگ نمي دهد و محكم و مقاوم است.
فایبرسمنت برد و امکان برش
در برش فایبر سمنت برد باید نکات مهمی را رعایت کرد
در برش فایبر سمنت برد باید دقت کافی به خرج داده شود. برای تمیز تر شدن کار بهتر است از میز برش استفاده شود. البته وسایل خاص و دقیقی برای برش فایبر سمنت برد در دنیا وجود دارد که از ساده ترین آن ها همین میز برش است. برش اصولی فایبر سمنت برد به زیبایی نمای ساختمان خواهد افزود...
فایبر سمنت و پروفیل گالوانیزه M
معرفی پروفیل گالوانیزه M برای فایبرسمنت برد
پروفیل گالوانیزهMاز ورق گالوانیزه به ضخامت ۰.۷ میلیمتر تولید می شود و برای کنترل تغییرات ابعادی پنل های سیمانی در محل درز بین ورق های سمنت برد استفاده می گردد.
۱
آخرین مطالب
پرطرفدارترین