واکنش صفحات HPLنسبت به آتش چگونه است؟
در نوع صفر یا معمولی، صفحات اچ پی ال دوام بالایی در آتش و تخریب ناشی از آن از خود نشان داده اند.
اما در سطح بعدی یعنی سطح شماره یک، ماده ی افزودنی به سطح صفحات اچ پی ال اضافه می شود که آن را کاملا در برابر آتش مقاوم سازی می کند. البته این نوع متریال در نما های خاص که مقاومت بالایی می طلبند مانند کارخانه ها و انبار های نگهداری مواد مشتعل کاربرد بیشتری دارند.
انواع استاندارد ها برای نمای اچ پی ال
به طور کلی برای صفحات اچ پی ال، دو استاندارد بین المللی وجود دارد:
این استاندارد شامل ۹ قسمت است. اما فقط یکی از بخش های آن یعنی بخش ۷ که همان CE محصول مورد نظر است برای عرضه ی آن در بازار ضروری است. هر کدام از بخش های دیگر این استاندارد روی محصولات خاصی اعمال می شوند و و بنابر استفاده و کابری صفحات، متفاوت اند و رتبه بندی می شوند. برای مثال، مقاومت در برابر خراش محصول براق به نسبت صفحات مات پایین تر است. برای اطلاع از کیفیت محصول خریداری شده باید به بخش مخصوص آن مراجعه کرد.
پنل های HPL نمای ساختمان
نکته حائز اهمیت دیگر این است که این متریال نمای ساختمان باید ظاهری زیبا داشته باشند
دردنیای امروز تعداد بسیار زیادی متریال نمای ساختمان از جنس ها و رنگ های مختلف وجود دارد اما متاسفانه هر کدام به دلیل داشتن معایب خاص خود ، ایده آل نیستند . یکی از این معایب وزن این متریال است زیرا موادی که در نمای ساختمان استفاده می شوند ترجیحا باید وزن کمی داشته باشند .
خلاقیت در نصب نمای اچ پی ال
نصب آسان نمای اچ پی ال
اما نصب آسان و راحت، یکی از نکاتی است که باید مورد توجه طراحان و سازندگان قرار گیرد. چرا که لغزش و افتادگی و باز شدن درز و منفذ در نما، چیزی است که طراحان و سازندگان نمی خواهند
اچ پي ال، ‌بهترين انتخاب در نماي بالكن دار
يكي از راه هاي خاص كردن وايجاد جلوه اي شيك در نما،‌استفاده از بالكن است.
همانگونه كه نحوه لباس پوشيدن ما انعكاسي از شخصيت ماست،‌ شكل بيروني منزل ما نيز مي تواند گوياي استايل و سبك زندگي ما باشد.
چرا اچ پی ال نمای پیشرو در صنعت ساختمان است؟
بررسی تخصصی نمای اچ پی ال در سازه های شهری
استفاده از نمای اچ پی ال یک طراحی خاص و حرفه ای را می طلبد. چرا که به دلیل ظاهر خاصی که به نما می دهد آن را شیک، صنعتی و مدرن می سازد. از این رو برای ساختمان های مسکونی، تجاری و صنعتی مناسب است.
پنل های اچ پی ال، انتخاب معماران
با توجه به تنوع در حوزه پنل های اچ پی ال، آنها متریال هیجان انگیزی برای هر طراح هستند.
از ویژگی های منحصر به فرد این پنل ها این است که در یک رنگ حداقل صد طرح متفاوت و مختلف وجود دارد. برخی از معماران و طراحان پیشرو از پنل های اچ پی ال لبه دار(قطع شده در لبه) استفاده میکنند.
روكش چوب طبيعي HPL
گفتگو با یکی از تولیدکنندگان HPL
مصاحبه اختصاصی با جناب آقای فرید داورنیا تولید کننده HPL
پنل های HPL نمای ساختمان
پنل هاي اچ پي ال در ديواره هاي نماي ساختمان
اين پنل ها بالاترين استحكام را در مقايسه با محصولات مشابه دارند و بنابراين ورقه ورقه نمي شوند و تحت تاثير ارتعاشات قرار نميگيرند و نقاط پيوستگي مكانيكي دارند. تحت تاثير باد و گرد و غبار در سطح قرار نميگيرند.
مزاياي مهم استفاده از نماي HPL
كاربرد آن در كنار ظاهرش آن را به يك ماده ي ايده آل برای نماي ساختمان تبديل كرده است.
اچ پي ال بهترين انتخاب براي استفاده ی عمودي و افقی (در نما هاي كلاسيك يا مدرن) است. به ما راحتي كاملي در طراحي مي دهد. به راحتي برش مي خورد و در قسمت ها عمودي و افقي حتي كنار هم يا به صورت شيرواني، قرار مي گيرد...
۱
آخرین مطالب
پرطرفدارترین