یکی از نمونه های خوب برای ترکیب متریال و کاربرد آن برای توسعه در محله های قدیمی این سازه است.
زیبایی و شیکی نما های اچ پی ال آن را امروزه به یکی از متریال های مورد استفاده ی طراحان به خصوص در نماهای شهری تبدیل کرده است.شیشه های زیبا و تاثیر گذار با پنجره های بزرگ اینبار با اچ پی ال ترکیب شده تا ظرافت و خلاقیت را در معماری مدرن امروز به نمایش بگذارد.
طراحی زیبای نما با ترکیب اچ پی ال و شیشه
اچ پی ال یکی از متریال های مدرن است که معمولا برای طراحی و زیبا سازی ساختمان های شهری استفاده می شود.
از آنجایی که اچ پی ال قابلیت انعطاف پذیری ندارد و بیشتر برای سطوح مسطح قابل استفاده است، استفاده از آن در ترکیب با متریالی مانند شیشه و...علاوه بر زیبایی دو چندان به طراحی و استفاده از آن کمک شایانی می کند.
طراحی شگفت انگیز با HPL
اين خوابگاه دانشجويي،‌به شكل دسته اي از سبد ها طراحي شده است.
اين خوابگاه دانشجويي،‌به شكل دسته اي از سبد ها طراحي شده است. گويي طراح ميخواسته براي دگرگون كردن ديد بينندگان از ساختمان هاي خطي، نوعي چرخش به نما اضافه كند. اما بر خلاف اين ظاهر،‌تمامي اتاق ها دقيقا يك اندازه و مشابه هستند.
اچ پی ال و نصب در نمای ساختمان
روش های مختلفی برای نصب hpl وجود دارد
ورقهای H.P.L پوشش بسیار مناسبی برای نمای خارجی ساختمان ها میباشد و به علت مقاومت در برابر رطوبت ، حرارت و اسیدهای ضعیف با آرامش خاطر و اطمینان نسبت به دوام آن و ثابت ماندن خصوصیات فیزیکی و شیمیایی آن می توان از این محصول یعنی hpl نما با تنوع رنگی فراوان استفاده کرد
اچ پی ال و روش برشکاری ان
دانستن نکات برشکاری برای نصب اچ پی ال بسیار مهم و ضروری است
یکی از شیک ترین انواع نمای ساختمان ، نمای hpl است. اچ پی ال نما ویژگی های منحصر به فردی دارد و به همین علت نمای اپ پی ال مورد توجه طراحان و مردم قرار گرفته است. دانستن نکات نصب hpl نما بسیار مهم است ، مخصوصا برشکاری hpl که نیاز هر نصب کننده ماهر است. در ادامه به برخی از مهمترین این نکات پرداخته خواهد شد.
اچ پی ال و نصب Ribbed
روش Ribbed در نصب HPL نمای ساختمان بسیار پرکاربرد است
نمای اچ پی ال به علت سادگی نصب و همچنین شناخته شدن به عنوان یک نمای ضد آب ساختمان ، کاربرد فراوانی پیدا کرده است. نصب این نوع از HPL نما ، به روش های مختلفی صورت می پذیرد که یکی از این روش ها Ribbed نام دارد. این روش به عنوان یکی از کاربردی ترین روش های نصب عنوان می شود
اچ پی ال و نصب با چسب
نصب اچ پی ال با استفاده از چسب رواج زیادی دارد
نمای HPL که در ساختمان های امروز کاربرد ویژه و بسیار زیادی پیدا کرده است به روش های مختلفی نصب می شود. یکی از روش های نصب اچ پی ال ، استفاده از چسب در نصب است. استفاده از چسب در نمای HPL مزایا و معایبی دارد که بسته به مورد مصرف می تواند برای پروژه انتخاب شود...
HPL و آموزش نصب
نصب HPL به 4 روش صورت می پذیرد
اچ پی ال که از بهترین نما های ساختمان به حساب می آید به 4 روش نصب می گردد. هر کدام از این روش ها بسته به اینکه در چه نوع ساختمانی قرار است اچ پی ال نصب گردد متفاوت خواهد بود و همین موضوع نیاز به تجربه فرد نصاب را پیش می کشد. نمای ساختمان با نصب اچ پی ال زیبایی خاصی به خود می گیرد.
HPL و ویژگی ها
یکی از بزرگترین خصوصیات این محصول خاصیت آنتی باکتریال بودن آن است
وجود لایه ملامینه نهایی در صفحات hpl عامل مقاوم شدن این صفحات در مقابل خش پذیری است مقاومت مکانیکی: ترکیب مقاومت خمشی و قابلیت ارتجاعی سبب مقاوم شدن ورقه های hpl در برابر ضربه های وارده میگردد. از این رو در نمای ساختمان ، سطوح ورقه های hpl در مقابل فشارهای گوناگون از جمله فشار باد از خود عکس العمل خوبی نشان می دهد.
محاسبات اجرای HPL (اچ پی ال)
به علت ساختار پنل های HPL و روکش طبیعی آن ، نمی توان پنل ها را خم کرد
تنها روش نصب پانل HPLدر خطوط منحنی سیستم نصب با پیچ و پرچ نمایان می باشد . فاصله بین تکیه گاه ها نباید بیشتر از40cmباشد . به نسبت شعاع ، قوس یا منحنی از پنل HPL با ضخامت مناسب استفاده می شود . HPL هنگام نصب نباید تحت فشار قرار گیرد.
۱
آخرین مطالب
پرطرفدارترین