نمای آلومینیومی نمای برتر
غوغای ساختمان بزرگ آمریکایی با نمای آلومینیومی
فضای سبز اطراف این سازه را حتی می توان یک پارک کوچک در نظر گرفت که در قلب و درون این سازه ی هرمی شکل قرار گرفته است.البته نمی توان این نما را به تنهایی شاهکار آلومینیومی محسوب کرد چرا که پنجره های بزرگ و تراس ها با چارچوب آلومینیومی نیز تاثیر به سزایی در زیبایی و روشنایی نمای ساختمان ایفا کرده اند.
نمای ساختمان
نمای ساختمان با الومینیوم کامپوزیت
در نمای ساختمان از آلومینیوم کامپوزیت استفاده می‌شود که با یک الگوریتم پیچیده طراحی شده اند. ستون‌های مورب که به زیر بنای ساختمان و بدنه‌ی اصلی متصل می‌شوند، ساختار تراس‌های منحنی شکل را نیز در نمای ساختمان تشکیل می‌دهند که چشم اندازی رو به شهر شلوغ و زیبای ملبورن ایجاد می‌کند.
هنرآلومینیوم در تلفیق با نمای ساختمان
مرکز هنری با یک نمای پیچیده ی آلومینیومی در حومه ی شانگهای (چین) واقع شده که چشم جهانیان را به خود خیره کرده است.
هرقطعه از این صفحات آلومینیومی در قالب ریخته شد تا دقیقا متناسب با دیگر قطعه ها باشد. این طراحی نوعی ایده پردازی با الهام از سنگ Taihu که به شکل طبیعی دارای حفره است صورت گرفته است.این نمای آلومینیومی درخشان با عبور نور از خود، فضای داخلی را روشن و شاعرانه می کند.
کامپوزیت، لباسی برازنده
این ساختمان شیک و جذاب، سادگی و زیبایی خود را مدیون استفاده طراحان از صفحات آلومینیوم کامپوزیت در نمای ساختمان است.
تیم معماری در اصل می خواست این حس را در بیننده القا کند که طبقه بالایی بزرگتر از طبقه پایینی است و روی طبقه پایین سوار است. از اینرو برای خارج ساختمان از نمای آلومینیوم کامپوزیت استفاده شد که حس بزرگی و محکم بودن را به نمای ساختمان بخشیده است.
آلومینیوم  و نمای ساختمان
در نمای ساختمان، هماهنگی متریال و دیزاین نقش اصلی را ایفا می کند.
ورق های آلومینیومی مورب
صفحات کارگذاری شده میزان نور را برای ورود به کافه(در طبقه اول) و دو آپارتمان کوچک( در طبقه دوم) تنظیم می کند.
این کافه که در طبقات بالایی ساختمانی مسکونی است و در سئول(پایتخت کره جنوبی) قرار دارد، از یک طرح کاملا متفاوت و عجیب در نمای خود استاده کرده است. ورقه های آلومینیومی که به صورت مورب روی نما کار شده و گویی آن را احاطه کرده است به این خلاقیت در طرح افزوده است.
نمای آب مانند با استفاده از آلومینیوم کامپوزیت
مفهوم این نما، مبتنی بر الگوهای تداخل است که بوسیله جریان آب سطحی ایجاد می شود.
از آنجایی که این نما برای ساختمان تجاری یک شرکت تولید بطری های آب معدنی طراحی شده، نما از کامپوزیت ساخته شده و با یک رشته ستون بندی فولادی متصل به ساختمان موجود به حالت تعلیق درآمده است.
ایده هایی ناب و استفاده از آلومینیوم کامپوزیت در نما
از آنجایی که آلومینیوم کامپوزیت یک متریال کم وزن، زیبا و با دوام است کاربرد آن در انواع سازه ها روز به روز در حال گسترش است.
به دلیل نصب راحت این ورقه ها و قابلیت انعطاف پذیری آن، کاربرد آن در کنار متریال هایی که انعطاف پذیری کمتری دارند توصیه می شود. همچنین به دلیل وزن سبک می تواند در کنار متریال های وزن بالا به بالانس وزن سازه کمک کند که از این جهت مورد توجه معماران است. آلومینیوم کامپوزیت عمدتا برای روکش فلزی و یا پارتیشن های خارجی و داخلی، سقف های کاذب، نشانه ها، پوشش های ماشین، ساخت و ساز مخزن و غیره استفاده می شود.
نمای سفید آلومينيوم كامپوزيت
نمايي متفاوت از آلومينيوم كامپوزيت سفيد در حاشيه رود دانوب
جنس بنا از بتون مسطح است و روكار ساختمان را ورق هاي آلومينيوم كامپوزيت سفيد در قسمت نما و سقف پوشانده اند. در يك گوشه، ‌به نظر مي رسد ورق ها قطعه قطعه شده است كه اين امر باعث ايجاد پنجره هايي ميشود كه به بالا و رو به آسمان گشوده مي شوند.
۱
آخرین مطالب
پرطرفدارترین