هنرآلومینیوم در تلفیق با نمای ساختمان
مرکز هنری با یک نمای پیچیده ی آلومینیومی در حومه ی شانگهای (چین) واقع شده که چشم جهانیان را به خود خیره کرده است.
هرقطعه از این صفحات آلومینیومی در قالب ریخته شد تا دقیقا متناسب با دیگر قطعه ها باشد. این طراحی نوعی ایده پردازی با الهام از سنگ Taihu که به شکل طبیعی دارای حفره است صورت گرفته است.این نمای آلومینیومی درخشان با عبور نور از خود، فضای داخلی را روشن و شاعرانه می کند.
کامپوزیت، لباسی برازنده
این ساختمان شیک و جذاب، سادگی و زیبایی خود را مدیون استفاده طراحان از صفحات آلومینیوم کامپوزیت در نمای ساختمان است.
تیم معماری در اصل می خواست این حس را در بیننده القا کند که طبقه بالایی بزرگتر از طبقه پایینی است و روی طبقه پایین سوار است. از اینرو برای خارج ساختمان از نمای آلومینیوم کامپوزیت استفاده شد که حس بزرگی و محکم بودن را به نمای ساختمان بخشیده است.
آلومینیوم  و نمای ساختمان
در نمای ساختمان، هماهنگی متریال و دیزاین نقش اصلی را ایفا می کند.
ورق های آلومینیومی مورب
صفحات کارگذاری شده میزان نور را برای ورود به کافه(در طبقه اول) و دو آپارتمان کوچک( در طبقه دوم) تنظیم می کند.
این کافه که در طبقات بالایی ساختمانی مسکونی است و در سئول(پایتخت کره جنوبی) قرار دارد، از یک طرح کاملا متفاوت و عجیب در نمای خود استاده کرده است. ورقه های آلومینیومی که به صورت مورب روی نما کار شده و گویی آن را احاطه کرده است به این خلاقیت در طرح افزوده است.
نمای آب مانند با استفاده از آلومینیوم کامپوزیت
مفهوم این نما، مبتنی بر الگوهای تداخل است که بوسیله جریان آب سطحی ایجاد می شود.
از آنجایی که این نما برای ساختمان تجاری یک شرکت تولید بطری های آب معدنی طراحی شده، نما از کامپوزیت ساخته شده و با یک رشته ستون بندی فولادی متصل به ساختمان موجود به حالت تعلیق درآمده است.
ایده هایی ناب و استفاده از آلومینیوم کامپوزیت در نما
از آنجایی که آلومینیوم کامپوزیت یک متریال کم وزن، زیبا و با دوام است کاربرد آن در انواع سازه ها روز به روز در حال گسترش است.
به دلیل نصب راحت این ورقه ها و قابلیت انعطاف پذیری آن، کاربرد آن در کنار متریال هایی که انعطاف پذیری کمتری دارند توصیه می شود. همچنین به دلیل وزن سبک می تواند در کنار متریال های وزن بالا به بالانس وزن سازه کمک کند که از این جهت مورد توجه معماران است. آلومینیوم کامپوزیت عمدتا برای روکش فلزی و یا پارتیشن های خارجی و داخلی، سقف های کاذب، نشانه ها، پوشش های ماشین، ساخت و ساز مخزن و غیره استفاده می شود.
نمايي متفاوت از آلومينيوم كامپوزيت سفيد در حاشيه رود دانوب
جنس بنا از بتون مسطح است و روكار ساختمان را ورق هاي آلومينيوم كامپوزيت سفيد در قسمت نما و سقف پوشانده اند. در يك گوشه، ‌به نظر مي رسد ورق ها قطعه قطعه شده است كه اين امر باعث ايجاد پنجره هايي ميشود كه به بالا و رو به آسمان گشوده مي شوند.
5000 پنل آلومینیوم کامپوزیت در نما
پروژه Ginza Palace
بيش از پنج هزار پنل صفحه آلومينيوم کامپوزیت استفاده شد تا اين بنا در دريكي از تقاطع هاي مهم توكيو ساخته شود (پروژه Ginza Palace) . براي ايجاد يك شكل پيچيده هر كدام از پنل هاي به صورت ترکیبی استفاده شده . در سازه از يك صفحه الومینیوم ساخته شده اند كه قبل از قرار داده شدن در نما خم شده، جوش داده شده و با پودر پوشش داده شده است.
ضایعات آلومینیوم كامپوزيت در نما
وقتي ضايعات، تبديل به ساختمان مي شود
اين سازه با رويكرد استفاده از مواد دور ريختني طراحي شده و سعي بر آن بوده تا از ضايعات ساختماني براي طراحي آن استفاده شود. در نما از ورقه هاي آلومینیوم سوراخ دار استفاده شده كه پيش از اين براي قرار دادن وسايل و صندلي ها ايجاد شده بود
۱
آخرین مطالب
پرطرفدارترین