ترمووود و سازه چوبی شناور روی آب
این اتاقک در تمام طول سال پذیرای بازدید کنندگان آن خواهد بود.
یکی از مهم‌ترین نکات درباره این پاویلون، آن است که باید از جنس چوب ساخته می‌شد تا روی آب شناور بماند و از طرفی، چون برای حضور طولانی مدت روی آب طراحی شده است، می‌بایست کاملا در برابر رطوبت مقاومت کند. چوب ترمووود با خواص بی نظیرش این بنای منحصر به فرد را ممکن کرده است.
استخر با نمای ترمووود
یک فضای باز سایبان دار هم برای غذا خوردن کنار استخر تعبیه شده است.
با وجود اینکه یک ردیف درختان پر تراکم در اطراف استخر وجود دارند، باز هم طراحان برای ایجاد امنیت ساکنین صفحه هایی را از نمای ترمووود طراحی کرده اند تا ضامن حریم خصوصی آنان باشد. در عین حال امکان استفاده از فضای باز و امکانات مختلف در استخر فراهم شده است.
زیلومونیا، متریالی جدید در ترمووود
ترمووود با توجه به زیبایی، دوام و کیفیت بالا توجه سازندگان و طراحان را به خود جلب کرده است.
زیلومونیا Xilomoeniaیک تکنولوژی جدید و نوآوری در صنعت ترمووود است که به تازگی وارد بازار جهانی شده است. زیلومونیا یک سیستم جدید و مدرن برای مقاوم سازی و بهبود کیفیت ترمووود است. این صفحه ها که به شکل عمودی و موازی روی سطح نصب می شوند، برای استفاده در فضاهای شهری و صنعتی مناسب است
نمای چوبی موزه هنر آسپن ، یک مکعب مستطیل چوبی
موزه هنر آسپن در خیابان بهار جنوبی شهر آسپن واقع شده است .
معماری این سازه را معمار ژاپنی به نام شیگرو بان به عهده داشت و ساخت آن در سال ۲۰۱۴ به پایان رسید . مساحت این موزه حدود ۳هزار متر مربع می باشد .
ترمووود ، لایه هایی با جلوه ای مدرن …
یکی از پروژه های موفق سال ۲۰۱۶ که در زمینه ترمووودها صورت گرفت ، مرمت و بازسازی یک خانه ییلاقی در کشور بلژیک بود
سقف بخشی از فضای داخلی خانه با ترمووود بازسازی شده است که با داشتن طرح چوب مانند زیبای خود ، ریتم خاصی به محیط خانه داده است . برای ضدحریق ساختن این خانه ییلاقی ، از پوسته عایق تحت پوشش با روکش حرارتی استفاده شده است .
ترکیب ترمووود و شیشه در نمای ساختمان
از داخل، قسمت چوبی و شیشه ای با هم مرتبط اند. این یک روش ابتکاری برای ترکیب متریال مختلف در نما و سازه است.
ترکیب شیشه و ترمووود به علت آفتاب زیاد در این ناحیه کار شده است. با توجه به ماهیت ترمووود که در برابر افتاب تغییر رنگ نمی دهد برای ویلا های ساحلی مناسب است و با استفاده از شیشه می توان از حداکثر نور بهره برد.
ترمووود بهبود يافته نوآوري ديگر در صنعت ترمووود
چند دليل براي انتخاب ترمووود بهبود يافته به عنوان نما
مزاياي تكنولوژي ترمووود بر هيچكس پوشيده نيست. اين تكنيك آنقدر همه گير شده كه تقريبا شيوه سنتي توليد و استفاده چوب را منسوخ كرده است.
کارکرد ترمووود در نماهای شهری
همچنین پنجره های بزرگ و دلباز، ظاهری طبیعی و دلباز به آن بخشیده است.
امروزه اکثر خانه ها در داخل شهر به صورت آپارتمان های سه یا چهار طبقه ساخته می شوند. این تفاوت فضا و کارکرد، نماهای شهری را از نماهای خارج شهر متمایز کرده است.نمای چوبی ترمووود برای ویلا های خارج شهر مناسب است و در فضای درون شهری و آپارتمانی کاربرد چندانی ندارد.
ترمووود،‌ جايگزين چوب هاي حاوي مواد شيميايي خطرناك
دليل اين انتخاب رنگ مشكي براي همه نما ايجاد جلوه بيشتر و تمركز روي زيبايي ترمووود است.
جاي خوشحالي است كه امروزه تكنولوژي هاي خطرناك و مخرب جايش را به تكنولوژي هاي سازگار با محيط زيست داده است. چوب هاي ساخته شده با ترمووود حتي بعد از تخريب و بازگشت به طبيعت هم ماده مضري آزاد نمي كنند. حتي در پروسه ي توليد اين محصول باز هم انرژي بسيار كمتري به نسبت محصولات مشابه مصرف مي شود.
استفاده از ترمووود در نماهاي ويلايي
يكي از موارد محبوب استفاده از ترمووود،‌ كاربري آن در نماهاي ويلايي است.
از آنجاييكه اين نوع چوب علاوه بر مقاومت و كيفيت بالا، ظاهري طبيعي دارد براي استفاده در ويلاها و خانه هاي ييلاقي بسيار پر كاربرد و زيباست.
۱
آخرین مطالب
پرطرفدارترین