سنگ و چوب در نمای ساختمان
سنگ و چوب، تمام آنچه برای یک ویلای بی نظیر مورد نیاز است
نمای اصلی و سقف‌ها از ترمووود ساخته شده که به دلیل مرطوب بودن محیط پیرامون، یکی از بهترین متریال‌ها برای این سازه به شمار می‌رفت و نشان از انتخاب دقیق طراحان دارد. همچنین دیوار‌های سنگی در گوشه و کنار نمای خارجی و محیط داخلی، به جذابیت سازه افزوده اند.
نمای چوبی قابل تغییر در قابی بتنی
این موزه برای نشان دادن خاصیت چوب‌های قابل جابه جایی در نمای ساختمان و فیلتر کردن نور خورشید از نمای چوبی استفاده کرده است.
قرقره‌ها و سیستم مهندسی که نما را به این شکل متحرک در آورده است در سقف و پوشش بتنی آن مخفی است. همچنین در این موزه کارگاه هایی برای شناخت و آموزش کار با چوب برای بازدید کنندگان برگزار می‌شود.
نمای ترموود طبیعت را به شهر دعوت میکند
کرکره های چوبی را می توان در سراسر پنجره های این بلوک آپارتمانی در تهران مشاهده کرد.
پنجره های نما که از زمین تا سقف را پوشش می دهند، برای حفظ حریم خصوصی ساکنین از شیشه هایی استفاده کرده که به دلیل بازتاب نور فضای داخلی را نمایش نمی دهد. زندگی امروزه مردم تهران با تاثیر گرفتن از صنعت، از طبیعت فاصله ی قابل توجهی گرفته است. یکی از اهداف احداث این پروژه در خیابان اندرزگوی تهران این است که ارتباطی میان آپارتمان نشینی و زندگی شهری با فضای سبز و باغ ایجاد کند.
مِهر نمای چوبی در قلب تهران افتاد
قالب پنجره‌ها از نوعی سنگ رسوبی به نام تراوتن ساخته شده که با توجه به شکل قیف مانندش در کاهش گرما موثر است.
این نوع پنجره را برای کاهش میزان نور ورودی و گرما و همچنین جلوگیری از ورود حشرات طراحی کنند. الهام بخش این نمای چوبی، طراحی‌های ارسی بود که در معماری‌های گذشته‌ی تهران به کار می‌رفته است. در خانه‌های قدیی ایرانی و به خصوص شهر کشان، این نوع طراحی‌ها به وفور یافت می‌شود.
ترمووود و نمای ساختمانی که گویی از وسط شکسته است
این سازه در دامنه ی تپه ای به سمت بندر فیلیپ بی قرار دارد که از سمتی رو به اقیانوس و جنگل و از سمتی دیگر به خیابان مشرف است.
علاوه بر استفاده از چشم انداز طبیعی و نور روز، طراحان سعی بر حفظ حریم خصوصی ساکنین داشتند. بنابراین با استفاده از ترمووود در این طرح برای نمای ساختمان، امکان ارتباط با محیط بیرونی در عین حفظ امنیت ساکنین فراهم شد.
ترکیب چوب و صفحات آلومینیومی
ترکیب چوب و صفحات تیره ی آلومینیومی در نمای خانه ای ویلایی
یک جفت بلوک دل انگیز در سراشیبی کوهستانی این ناحیه در کنار هم قرار گرفته و زیر لایه ی نازکی از برف پوشیده شده اند. این سازه که توسط استودیوی طراحی Ljubljana Prima طراحی شده، با ۱۸۰ متر زیر بنا در ارتفاعات آلپ واقع شده است که با پایتخت یک ساعت فاصله دارد.
طراحی نما با ترمووود با پنجره هایی باریک
خانه ی کوچک و فشرده
با این ابتکار، معماران قادر به خلق فضایی بزرگتر در قسمت های اصلی سازه بودند که از طریق پنجره ها به فضایی باز و زیبا اشراف دارد.این راحتی و زیبایی خانه با نمای سبک ترمووود ادغام شده است که به آن تمام ویژگی های یک خانه زیبا، راحت و مطمئن برای خارج شهر را بخشیده است.
ترمووود و ویژگی میخ نصب نما
میخی که با آن نمای ترمووود نصب می شود باید ویژگی هایی داشته باشد
بدون شک یکی از بهترین نماهای ساختمان ، نمای چوبی ترمووود است. این نما در ساختمان های شیک و با کلاس به کار می رود. برای اینکه نمای چوبی ترمووود نصب بهتری داشته باشد باید نکاتی رعایت شود. یکی از این نکات رعایت مواردی در مورد انتخاب میخ برای نصب چوب ترمووود نما می باشد.
ترمووود و نکاتی برای شروع نصب
نصب چوب ترموود در نمای ساختمان باید با رعایت برخی نکات انجام شود.
شروع نصب نمای ساختمان باید همراه با رعایت برخی نکات باشد تا مشکلات خاصی برای افراد به وجود نیاید. رعایت کردن این نکات می تواند به زیباتر شدن نمای ساختمان نیز کمک بسیار زیادی کند. در نصب نمای چوب ترموود که از پرطرفدار ترین نماهای ساختمان است نیز باید دقت فراوانی به عمل آید و نکاتی مورد توجه واقع شود.
ویژگی های برتر چوب ترمووود
با ايجاد رنگي يكنواخت در سراسر الوار چوب زيبايي خاصي به آن نیز مي بخشد
هنگامي كه الوارهاي چوبي تحت عمل آوري ترمو قرارمي گيرند، رزين ومواد مضر آن مانند فرمالدهيدها حذف مي گردند، باكتري ها كشته مي شوند و سبب توليد ماده اي خالص و استريل براي كاربردهاي مختلف بيروني و داخلي مي گردند. با ايجاد رنگي يكنواخت در سراسر الوار چوب زيبايي خاصي به آن نیز مي بخشد.
۱
آخرین مطالب
پرطرفدارترین