پوشش رنگی نمای ساختمان
نواره‌های سفید رنگ قائم روی پوشش صورتی و سبزرنگ نمای ساختمان در اصل تخته‌های چوبی جداناپذیراز این خانه هستند.
سازنده و طراح ان اميدوارند كه كودكان روستايي با وجود چينين هنرومعماري در اطراف خود حس كنند كه مورد توجه قرار گرفته اند.درطراحي نماي بيروني اين ساختمان در اصل از دره كالانكا و انعكاس سبزه ها و رنگ صورتي اسمان هنگام غروب خورشيد الهام گرفته شده است.بدون هنر ساختماني متولد نخواهد شد و هرگز نميتوان هنر و معماري را از هم تفكيك كرد.
نمای چوبی با ترمووود
نمای چوبی با ترمووود، چشمی رو به اقیانوس
تکنولوژی دیوار‌های متحرک در نما به تازگی در نما‌های ساختمانی و مسکونی مورد توجه قرار گرفته و در ویلا‌ها با چشم انداز‌های زیبا استفاده می‌شود. طراح در این باره گفت: «ما به دنبال راهی برای کاهش انرژی و تهویه طبیعی هوا هستیم و از هر تکنولوژی که ما را در این عرصه کمک کند استقبال خواهیم کرد».
معماران عصر چوب را در آغوش می کشند
ترمووود به مرور دارد جایگاه سنگ و سیمان را در نمای ساختمان تصاحب می کند.
با توجه به تغییرات آب و هوایی و نیاز به مسکن بیشتر در سطح شهر، بحران انرژی امروزی نیاز به راه حلی مانند ساختمان هایی با اصطلاک کم انرژی و کم کربن دارد .به عنوان یک ماده تجدید پذیری که توسط خورشید و طبیعت تولید می شود، چوب به ما راه جدیدی برای فکر کردن درباره آینده ارائه می دهد. به این منظور، چوب های فرآوری شده مانند ترموود آن را قوی تر، با کیفیت تر، با دوام تر و سازگار تر با محیط زیست می کند.
ترمووود نما و رنگ مخصوص
رنگ ترمووود باید در برابر نور خورشید مقاوم باشد
چوب ترمووود نما به عنوان یکی از بهترین انواع نمای ساختمان باید رنگ مناسب و زیبایی داشته باشد. همچنین رنگ نمای ترمووود باید به گونه ای باشد که در برابر نور خورشید مقاوم بوده وبعد از مدتی رنگ آن از بین نرود ، چرا که جلوه این نوع نما در صورت رمگ پریدگی به صورت کامل از بین خواهد رفت
ترمووود نمای ساختمان و انواع آن
چوب ترمووود نما از چوب های مختلفی ساخته می شود
جالب است بدانید که چوب های مختلفی برای ساخته شدن ترمووود نما انتخاب می شوند. این چوب ها می توانند نرم یا سخت باشند و همین می تواند در نوع ، کیفیت و جنس ترمووود تاثیرگذار باشد. باید در هنگام خرید دقت کرد که نمای چوبی ترمووود از کدام نوع چوب ساخته شده است و با دقت خرید کرد.
ترمووود نما و تجهیزات تولید
در تولید ترمووود نما از تجهیزات پیشرفته استفاده می شود
در فرایند ترمووود نما از آب ، بخار و درجه حرارت بالا استفاده می شود . روند ترمووود به عنوان ترکیبات تشکیل دهنده حاصل از تبخیر آب چوب خورنده است . تجهیزات حرارتی در روند ترمووود از فولاد ضد زنگ ساخته شده است. تمامی مراحل ایجاد نمای چوبی ترمووود باید دقیق و بدون عیب سپری شود
نمای چوبی ترمووود و رنگ آمیزی
نمای ترمووود را می توان در رنگ های مختلف مورد استفاده قرار داد
می توان به راحتی ترمووود نما را رنگ آمیزی کرد. برای رنگ آمیزی ترمووود ها امکان استفاده از 20 طیف رنگ مختلف وجود دارد که تنوع بسیار مناسبی است. این رنگ ها همگی در آب حلال هستند و نفوذ چند میلیمتری در ترمووود دارند و برای چوب هایی که در نما استفاده می شوند کاملا استاندارد می باشند.
ترمووود نمای ساختمان و خط تولید
چوب ترمووود به صورت خاصی تولید می شود
یکی از پرکاربرد ترین مصالحی که در ساخت نمای ساختمان به صورت کامل یا ترکیبی مورد استفاده قرار می گیرد ، چوب ترمووود است. چوب ترمووود که برای اولین بار در کشور فنلاند به کار گرفته شده ، ویژگی های خاصی دارد و به همین علت است که مورد توجه بوده و در انواع ساختمان ها به کار گرفته می شود.
ترموود بهترین مصالح نما
تولید ترموود در گرما
در هنگامی که الوار ترمووود درون کوره داغ می شوند, ترکیبات مختلف و آتش زائی از آنها متصاعد می گردد که توسط کانالهای بخصوصی به بیرون از کوره هدایت شده و می سوزند. این کار بدین جهت صورت می پذیرد که طبق استانداردهای بین المللی نبایستی چنین گازهائی در طبیعت و محیط زیست رها شوند چون حاوی مواد و ترکیبات شیمیائی بخصوصی هستند
نمای چوبی و مقبولیت ترمووود
کشورهای مختلفی در زمینه تولید ترمووود فعالیت میکنند ولی کشور فنلاند اولین کشور در دستیابی و تولید چوب ترمو می باشد
با استفاده از مواد خاص شیمیائی و درواقع تزریق چنین موادی به ریشه های مولکولی الوار, و یا با استفاده از سیستم تابش حرارتی به چوب که به عنوان ترمو هم معروف است, بافت آنها دچار تغییراتی شده و در مقابل نفوذ رطوبت و همچنین حشرات مقاوم تر از انواع الوار و سطوح چوبی معمولی می شوند
۱
آخرین مطالب
پرطرفدارترین