آجر قرمز در نمای ساختمان
آجر قرمز در نمای ساختمان ضامن دوام و زیبایی
آجری که در نمای ساختمان استفاده شده، در پاسیو هم به چشم میخورد و در واقع هسته ی اصلی ساختمان را تشکیل داده است. پنجره های کشویی بزرگ که توسط نما مخفی شده و رو به قسمت پشتی باز می شود، وظیفه اصلی تهویه هوای داخلی و استفاده از نور طبیعی را ایفا می کند.
نمای آجری ساختمان  خانه ای در عمق یک آبشار
نمای ساختمان این خانه با آجر طراحی شده بود به طوری که آن ها را بر اساس یک الگوی افقی کنار هم چیده بودند .
او برای طراحی این خانه کمی از معماران ژاپنی الهام گرفت زیرا معتقد بود که ژاپنی ها در ایجاد سازه هایی که روح انسانی را با طبیعت گره می زند ، تبحر خاصی دارند و این دقیقا همان چیزی بود که اون قصد انجامش را داشت .
نمای اجری ساختمانی زیبا
طراحی معماری این کلیسا بسیار منحصربفرد است و هیچ گونه شباهتی به دیگر سازه ها ندارد .
تمام نمای آن از سنگ پوشیده شده و در برخی نقاط آجر هم به چشم می خورد . زمانی که ساخت آن به اتمام رسید ، برای جلوگیری از آسیب هایی که به دلیل تغییرات آب و هوایی صورت می گرفت ، تمام کلیسا را با رنگ سفید و قرمز رنگ کردند .
اسکله آنتورپ و دوقلوهای آجری آن | The two towers
نمای این برج ها با آجر قهوه ای رنگ پوشیده شده است
نمای این برج ها با آجر قهوه ای رنگ پوشیده شده است که در برخی نقاط دیده می شود که با اختلاف طول این آجرها ، طرح هایی بر روی ستون ها ایجاد شده است و زیبایی آن را دو چندان کرده است . تنوع و طیف وسیعی که آجر فلاندرز دارد باعث شده که در با این که در هر دو برج از یک منبع آجر استفاده شده ،‌ اما تفاوت رنگی اندکی در آن ها به چشم می خورد .
خانه ای آجری در باغچه ای آجری
یکی از نوآوری هایی که در ساخت این خانه وجود دارد این است که سقف آن برخلاف خیلی از خانه ها که سقفی شیب دار دارند ،
یکی از جلوه های ویژه این خانه این است که طراحان از داشتن هرگونه طبقه و نواحی غیر هم سطح امتناع کرده اند و همه ی خانه به صورت یک فضای همسطح و یک طبقه طراحی شده و این پیوستگی و هماهنگی بین اجزای خانه با استفاده از به کار گیری آجرهایی محلی برای حیاط مشجر و نمای خارجی ساختمان تقویت شده است .
نمای آجری
در ساخت این ساختمان از آجرهایی استفاده شده است که از لحاظ ساختار و نوع شباهتی به هم ندارند
در ساخت این ساختمان از آجرهایی استفاده شده است که از لحاظ ساختار و نوع شباهتی به هم ندارند ولی با این حال او در این روش موفق شده بود و نقش مهمی در سیر تکاملی صنعت ساخت و ساز داشت .
رنگ کردن نمای آجری: درست یا غلط؟
رنگ کردن نمای آجری به آن ظاهری شیک، مدرن و متفاوت می دهد. یکی از چیزهایی که با رنگ کردن نمای آجری در پی آن هستیم تفاوت است.
نکات بسیاری وجود دارد که قبل از تصمیم به رنگ زدن نمای آجری باید آن ها را درنظر بگیرید. برای تسهیل این تصمیم گیری نکات مثبت و منفی را که باید در نظر داشته باشید در زیر یادآور می شویم
آجر مصنوعي نمای ساختمان چيست و چه كاربردي دارد؟
از لحاظ شكل ظاهري كاملا مطابق با آجر طبيعي است و تفاوت آن فقط در خصوصياتي مانند سبكي است.
علاوه بر آجر نازك كه به روش سنتي پخته و توليد مي شود،‌ آجر مصنوعي نمای ساختمان كه توسط يك تيم استراليايي طراحي شده بدون استفاده از مواد شيميايي و سمي و با تكنولوژي پيشرفته روز توليد و ارائه مي گردد.
هفت طرح خلاقانه برای استفاده از آجر در نما
هفت طرح خلاقانه آجری
محبوب ترین نما در طول تاریخ نمای آجری است. بر خلاف سابقه ای که دارد، امروزه می توان از آن استفاده ای نوین و زیبا کرد. از آنجایی که در طرح ها و شکل های مختلف قابل دسترس است، طراحی نما با آن خلاقیت و طبع خاصی می طلبد. دراین مطلب میخواهیم با هفت روش خلاقانه برای استفاده از آجر در نمای ساختمان آشنا شویم.
استفاده از آجر نازك در طراحي نما
براي افزودن زيبايي و شكلي كلاسيك به نما، بدون صرف وقت، هزينه و حجم زياد قطعا بهترين راه حل آجر نماي نازك است.
اين نما همچنين انتخاب خوبي براي شيرواني ها،‌ نماي دودكش شومينه، ‌خانه هاي ويلايي و ييلاقي و نماهاي داخلي است. با توجه به آساني آن در نصب و سهولت در استفاده و دوام بالا، جاي تعجب نيست كه با وجود تكنولوژي و مصالح جديد هنوز هم آجر جزو يكي از محبوب ترين مصالح در حوزه ي نماي ساختمان است
۱
آخرین مطالب
پرطرفدارترین