ساختمانی که معنایی جدید به نمای آجری بخشیده است
الگوی راه راه مانند این نما، از دور نوعی بارکد را در ذهن تداعی می کند.
اگر فکر می کنید نمای آجری قدیمی و از مد افتاده، یا کسل کننده و حوصله سر بر است، با دیدن تصاویر این نمای نفس گیر آجری، نظرتان عوض خواهد شد.غوغایی که این طراحی شگفت انگیز در ترکیب با پنجره های بزرگ در نمای ساختمان بر پا کرده، تحسین برانگیز است.
آسمان خراشی آجری
این پروژه، اولین کار تیمی این دو طراح با یکدیگر است. تخصص ماسی بیشتر بر روی مجسمه سازی متمرکز است.
طراحی اصلی این نمای آجری بر اساس معماری پیکسلی است. به گونه ای که ترکیب آجر ها در طرح ها و رنگ های متفاوت از دور شکل های خاصی را در نمای ساختمان به وجود خواهد آورد. این بنای یادبود ۱۴ طبقه ای نشان از خلاقیت طراحان آن دارد و نمونه ای است از استفاده ی سبک و هنر در معماری معاصر.
غوغای نمای مدرن با آجر سفید
طراحی نما به سبک شیروانی نوعی نوستالژی را در نمای ساختمان تداعی می‌کند.
ویژگی این نما انعطاف پذیری آن متناسب با نیاز‌های خانوادگی است. مثلا پنجره‌ی بزرگ در نما در فصل تابستان برای تهویه هوا قابل استفاده و تنظیم است. همچنین اتاق‌های داخلی که با استقلال نسبی ساخته شده اند و جدا از ساختمان اصلی قرار گرفته اند، قابل تبدیل به اتاق کار یا خواب هستند
آجر به سبک قرن ۲۱
برای صاحب ملک، حریم خصوصی اهمیت ویژه ای داشت
به اعتقاد معماران، هماهنگی یک عنصر مهم در معماری است و یکپارچگی این نمای سرتاسر آجری با رنگ و طرح یکدست نشان از باور معماران بر این اصل دارد. همچنین قسمت های مختلف سازه به هم می پیوندند و یک نمای واحد را ایجاد می کنند و به این ترتیب هماهنگی در معماری به اوج خود می رسد.
نمای آجری ظاهری کلاسیک
نمای آجری، ظاهری کلاسیک برای ساختمانی کلاسیک
در نمای قسمت پشتی ساختمان نیز با در هم بودن شکل پنجره ها مواجهیم. تفاوت قسمت شمالی و جنوبی نما در آن است که تعداد و اندازه پنجره ها در قسمت پشتی نسبت به نمای اصلی افزایش یافته است. علت این کار بالا بودن حریم خصوصی به دلیل حیاط پشتی و پرچین است که به طراح اجازه استفاده از پنجره های بزرگ و نور طبیعی را در طراحی نمای ساختمان داده است.
نمای آجری قرمز
نمای آجری خانه را تحت الشعاع سایه‌ی مسحور کننده خود فرو برد
معمار ساختمان در اینابره توضیح داد: «وجود قسمت آجری در نمای بیرونی ساختمان موجب شده تا از تابش مستقیم خورشید به خانه جلوگیری شود و هوای داخل معتدل باقی بماند». همچنین دیوار‌های بتنی در دیگر قسمت‌ها که با سلیقه و ظرافت طراحی شده بر زیبایی نمای ساختمان افزوده است.
آجر در نمای ساختمان
شخصیت بخشی به نما، یکی از ویژگی های معماری مدرن است.
شکل قرار گیری آجر در اطراف درب قوس دار و همچنین قاب پنجره ها، معماری ویکتوریایی را یاد آور می شود. علاوه بر پنجره های واقع در نمای ساختمان، پنجره های داخلی که رو به حیاط پشتی باز می شوند نیز نقش پررنگی در ورود نور و تهویه هوای داخلی ایفا می کنند.
طراحی چشم نواز نمای ساختمان
طراحی چشم نواز نمای ساختمان با آجر: وقتی قدمت و نوآوری همگام می‌شود
طراحی چشم نواز نمای ساختمان با آجر: وقتی قدمت و نوآوری همگام می‌شود، نمای ساختمان، با استفاده از آجر‌های بازیافتی طراحی شده است که باعث کم هزینه بودن، زیبایی و صرفه جویی در مصرف انرژی شده است. همچنین زینت دیگر نمای ساختمان، تک آجر‌های آبی و پنجره‌های گرد و خاص است.
نمای آجری مسحور کننده
خانه های این ناحیه با طیف وسیعی از تنوع ساخته شده اند بنابراین معماران این پروژه با الهام از معماری سنتی و ترکیب آن با ویژگی های مدرن این منطقه دست به خلاقیتی بی نظیر زدند.
نمای آجری شکسته شده از وسط
الکس چینک تا قبل از این مجسمه ساز بوده و از اینرو مشخصات کار مجسمه سازی وی را در طراحی این نما می توان ملاحظه کرد.
این هنرمند برای تکمیل نمای ساختمان با همکاری مهندسین ساختمانی، سازندگان آجر، برش های آب، سازندگان فولاد، جوشکارهای بدنه، اپراتورهای جرثقیل و تیم طراحی و ۱۴ ماه تلاش توانست سازه را تکمیل کند.
۱
آخرین مطالب
پرطرفدارترین