آجر های شیشه ای
آجر های شیشه ای: مقاوم تر از بتن
در طبقه های بالاتر، نمای ساختمان با آجر های قرمز کار شده تا به چشم مخاطب، نمای خارجی ساختمان در حال نامرئی شدن و حل شدن از بالا به پایین باشد.این نمای شیشه ای به گل سرسبد طرح های نوآورانه این تیم معماری بدل شده که قصد دارند فناوری آجر های شیشه ای را به سراسر دنیا ببرند و آن را با نماهای قدیمی و کسل کننده جایگزین کنند.
آجر نمای نازک
آجر نمای نازک: راهی ساده برای دیزاینی متفاوت
بتنی که برای بدنه‌ی اصلی نمای استفاده شده، علاوه بر پر کردن فاصله‌ی بین آجر‌ها به آن‌ها نوعی هارمونی بخشیده است. گویی معماران قصد بازی با رنگ را در طراحی نمای آجری داشته اند. همچنین در فضای داخلی آپارتمان محلی برای همنشینی و ارتباط ساکنین ساختمان تعبیه شده که توسط تیم طراحی و دیزاین داخلی Hecker Guthrie ساخته شده است.
نمای آجری هم اصیل و لاکچری
بدون شک برای داشتن یک نمای عالی برای ساختمان، آجر تمام چیزی است که نیاز دارید.
نیمه پایینی جلوی نمای ساختمان با آجر پوشیده شده است، در حالی که در قسمت بالای آن آجر ها با چرخش و فرم خاصی روی یکدیگر سوار شده اند که به عنوان یک تفسیر مدرن از ساخت و ساز معماری تاریخی طراحی شده است. این ترکیب در واقع با الهام از ابر های در حال گردش وبه این منظور ایجاد شده که حس تحرک را در بیننده ایجاد کند.
استفاده از آجر سفید در نما
همچنین کنتراست رنگ آجر ها و تضاد رنگ قسمت جلویی و عقبی نما یکی از دلایلی است که طراحی نما را به سبک مدرن نزدیک کرده است.
شاید تا قبل از این برای ایجاد نما های طبیعی و سنتی از آجر استفاده می شد، اما مک لارن، این طراح بریتانیایی با استفاده از آجر سفید در نما، شیک و کلاسیک بودن را در کنار هم ایجاد کرده است.
آجر سفالی و استاندارد ایران
آجر سفالی استاندارد خاصی دارد
آجر سفالی کاربرد های گسترده ای دارد. از آین اجر هم برای نمای ساختمان و هم به عنوان مصالح ساختمانی در ساخت ساختمان استفاده می شود. آجر سفالی اما هم انواع مختلفی دارد و هم استاندارد های خاص خود را دارد که باید به تمامی این استاندارد ها دقت شود تا خریدی مطمئن صورت پذیرد.
آجر نما و انواع کوره آجرپزی
مدل های مختلفی از کوره آجرپزی وجود دارد
نمای آجری ساختمان نمای زیبا و جذابی است و باید به آن توجه شود. آجر نما در کوره های آجرپزی تولید می شوند. این کوره ها ، مدل های مختلفی دارند و در واقع آجر به صورت سنتی در کوره های آجرپزی تولید می شود. هر کدام از این روش ها ویژگی های خاص خود را داشته و معایبی نیز دارند.
نمای ساختمان و اجر سفالی
آجر سفالی از بهترین نوع آجر است
آجر ها همواره از دیرباز در ساختمان سازی مورد استفاده قرار گرفته اند. انواع آجر در ایجاد ساختمان ها و همچنین در نمای ساختمان استفاده شده و هم اکنون نیز استفاده می شود. نمای ساختمان با آجر می تواند جلوه مناسبی داشته باشد . آجر سفالی از انواع آجر بوده که در نما نیز به کار گرفته می شود.
نمای ساختمان با آجر
آجر انواع مختلفی دارد
از قدیم یکی از مصالح ساختمانی ای که مورد توجه بوده آجر است. آجر به علت ویژگی هایی که دارد توانسته نظر افراد مختلف را برای انتخاب به عنوان مصالح ساختمانی برگزیده جلب نماید. باید دانست که این موضوع به راحتی توانسته تنوع زیادی را در آجر ، بخصوص آجر نما ایجاد نماید و امروز شاهد انواع آجر باشیم.
کاربرد انواع آجرها
جنس آجرها بسته به نوع کوره، ترکیب خاک خشت، میزان حرارت کوره و دوری و نزدیکی آن به مرکز حرارت فرق می‌کند
که حرارت کمتری در کوره دیده، رنگش قرمز و از لحاظ مقاومت بیشتر به خشت نزدیک است. این آجر برای ساختمان‌های (ارزان قیمت) آبی مثل آب انبارها به کار می‌رفت؛ که باید با ملات‌های آهکی یا ساروج قنداق می‌شد. آنچه که امروز بنام آجر شناخته شده است، پدیده‌ای است که از دگرگون شدن .....
انواع کوره‌های آجر پزی
این کوره‌ها در زمین حفر شده و خشت‌ها به صورت هِره و با رعایت فضای خالی روی هم چیده می‌شوند
از نوع کوره‌هایی است که در آن حرارت متغیر بوده و آجرها ثابت هستند. هر کوره هوفمان دارای تعدادی حجره و یا اتاق بهم پیوسته است که دور تا دور کوره قرار گرفته‌اند و به آنها هب «قمیر» گفته می‌شود. محصول این کوره از لحاظ کیفیت و هزینه تولید، مناسب می‌باشد.از نوع ....
۱
آخرین مطالب
پرطرفدارترین